[8,3194]
167014

PLT: Olimpija nadaljuje izjemen niz, Maribor ostaja zadnji

12. 8. 2022, 22.23

Končan je peti krog domačega nogometnega prvenstva, ki je postregel z novo zmago Olimpije, nadaljevanjem rezultatske krize Maribora in petardo Celja proti Radomljam.

V petek zvečer se je z gostovanjem Brava v Celju začel peti krog Prve lige Telemach. Gostitelji so v mestu ob Savinji le uspeli priti do prve zmage v sezoni, ki je nekoliko oblažila rane po katastrofalnem začetku sezone. Za nekdanje prvake je bil v 42. minuti natančen Gbamble.

V soboto je Mura na Fazaneriji pričakala sežanski Tabor. V 25. minuti so po zadetku Jakoslava Stankovića v vodstvo prešli “Kraševci”. Izid se nato ni spremenil vse do 49. minute, ko je izenačil Kai Cipot. V 68. minuti so se “črno-beli” ponovno znašli v rezultatskem zaostanku. Za vodstvo Tabora je zadel Milan Kocić. Ko se je zdelo, da je Mura na pragu drugega poraza v sezoni prve lige, je domačine v 91. minuti rešil Dardan Shabanhaxhaj. V soboto je bil na sporedu še obračun med Koprom in Radomljani. Na Bonifiki so s 5 proti 0 slavili domačini.

Maribor je v nedeljo doživel nov poraz. Domžale so bile boljše s 3:2. Vrhunec kola je sledil v ponedeljek, ko je Olimpija gostila Gorico. Ljubljančani tudi po petih krogih niso prejeli niti enega zadetka. Po zmagi z 2.0, ki jo je z dvema zadetkoma priigral Mustafa Nukić, pa na vrhu lestvice ostajajo s popolnim izkupičkom.