[2]
147342

Piqueja premagali “največji sovražniki”, a je ponosen na ekipo

13. 1. 2022, 09.10

Prvi polfinale španskega superpokala pričakovano ni razočaral. El Clasico je vselej nekaj posebnega in tudi v sredinem večeru sta nam Barcelona in madridski Real pripravila poslastico. V nedeljski finale se je v Savdski Arabiji prebil klub iz prestolnice, ki je Katalonce ugnal po podaljšku s 3:2.

Varovanci Carla Ancelottija so v Riadu dvakrat vodili že v rednem delu srečanja, a vodstvo obakrat zapravili. Strelski račun je v 25. minuti odprl ekspresno hitri Brazilec Vinicius Junior, Blaugrana pa se je pod taktirko Xavija Hernandeza vrnila že v prvem polčasu. V 41. minuti je srečno do izenačenja prišel nizozemski napadalec Luuk de Jong.

V 72. minuti je Karim Benzema kraljevi klub vnovič popeljal v vodstvo, a le devet minut kasneje je za izenačenje in podaljšek poskrbel biser Barcelone Ansu Fati.

Mož odločitve je v osmi minuti podaljška postal Urugvajec Fede Valverde, ki je zaključil bliskovit protinapad Madridčanov.

Kljub porazu pa pomlajena ekipa Barcelone ni razočarala, nasprotno. Prvi tedni pod vodstvom legendarnega Xavija so že prinesli določene spremembe, ki jih občuti tudi izkušeni branilec Gerard Pique. “Zelo sem ponosen na to ekipo. Savdsko Arabijo lahko zapustimo z dvignjenimi glavami, saj smo bili do zadnjega v igri za finale. Bili smo bližje zmagi kot Real,” je po tekmi razlagal zavestni Katalonec.

V četrtek zvečer nas čaka še drugi polfinale med Atletico Madridom in Athletic Bilbaom. Dvoboj si boste lahko ogledali na našem prvem programu, s studijskim delom začenjamo ob 19.30. Vabljeni v našo družbo!