[11]
49541

Pinturault ugnal Hirscherja, Kranjec odličen sedmi

9. 12. 2017, 14.07

Francoz Alexis Pinturault je zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v domačem Val d'Iseru. Drugi je bil Nemec Stefan Luitz (+0,28). Vodilni po prvi vožnji Avstrijec Marcel Hirscher (+0,54) je tekmo končal na tretjem mestu. Osebni izid sezone je s sedmim mestom vpisal Slovenec Žan Kranjec. Štefan Hadalin je končal na 27. mestu.

Hirscher je povedel po prvi vožnji veleslaloma v francoskih Savojskih Alpah, a ne s tako prepričljivo razliko. Luitz je na prvi progi zaostal le desetinko sekunde, domačin Pinturault pa je bil počasnejši še dve stotinki sekunde od nemškega predstavnika. V finalu se je odvil nov boj za veleslalomsko zmago, ki je pripadel francoskemu tekmovalcu, bronastemu z olimpijskega veleslaloma v Sočiju.

Pinturault je svojo jubilejno 20. zmago v svetovnem pokalu osvojil z najboljšim časom finalne vožnje. Francozu se je na drugi progi najbolj približal prav Luitz, medtem ko je Hirscher, ki je uvodni veleslalom v Beaver Creeku dobil z veliko prednostjo in sijajno finalno vožnjo, tokrat izgubil bitko s tekmecema za prvi dve mesti. Na progi je imel veliko težav, ob stiku z enimi od vratc je pobral del zastavice, z 11. časom finala pa je nato le dobil boj za tretje mesto.

Hirscher še naprej vodi v seštevku discipline, a z majhnimi razlikami v primerjavi z izzivalci. Le 20 točk manj ima Luitz na drugem mestu. V seštevku svetovnega pokala so na prvih treh mestih specialisti za hitre discipline Norvežana Kjetil Jansrud in Aksel Lunds Svindal ter Švicar Beat Feuz.

Še naprej navdušujeta edina slovenska predstavnika na veleslalomih v svetovnem pokalu, ki sta se še na drugem veleslalomu v tej sezoni prebila v finale ter osvojila točke.

Zelo dobro se je v Val d’Iseru odrezal 25-letni Kranjec, ki je že na prvi progi, zlasti v spodnjem delu, pokazal, da je poleti zelo dobro delal. V finale se je prebil s sedmim izhodiščem kot 17. na startu. Sedmo mesto je nato ubranil v finalu, v katerem je vpisal šesti najhitrejši čas, hitrejši je bil celo od Hirscherja, na koncu pa je bil od zmagovalca počasnejši 1,10 sekunde. Kranjec je bil na prvem veleslalomu v Beaver Creeku 14. V seštevku discipline zaseda osmo mesto.

Pred najboljšim Slovencem so se nato zvrstili le še Francoz Mathieu Faivre (+0,78), Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,90) in Nemec Alexander Schmid (+1,01), ki je s šestim mestom vpisal svoje prve točke v svetovnem pokalu.

Izkazal se je tudi Štefan Hadalin, ki postaja tudi veleslalomski mojster napadov iz ozadja. S startno številko 55 se je zavihtel na 21. mesto prve vožnje. V finalu pa ni ponovil vožnje iz Beaver Creeka, ko je s 16. mestom osvojil svoje prve veleslalomske točke, še vedno pa je smučal dovolj dobro za točke. V Franciji je tako zasedel končno 27. mesto (+3,82).

V Val d’Iseru bo v nedeljo na sporedu še moški slalom, s tremi Slovenci na startu, ko se bo Kranjcu in Hadalinu na slalomu pridružil še Žan Grošelj.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več