[3]
206839

Pianigiani po porazu z Igokeo: Trudili smo se, a žal neuspešno

23. 10. 2023, 11.50

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu četrtega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z Igokeo m:tel doživeli poraz z rezultatom 72:83.

Po uvodnih minutah, v katerih sta bili ekipi povsem skupaj, so ljubljanski košarkarji udarili prvi in se oddaljili na 30:22, a sledil je protiudarec domačinov. Najprej so se približali na 36:40, nato pa izkoristili slabše trenutke Zmajev in z nizom 16 zaporednih točk v zaključku druge in na začetku tretje četrtine povedli z 52:40.

Prve točke v drugem polčasu je za Zeleno-oranžne v peti minuti četrtine dosegel Gregor Glas, ki pa je tekmo zaradi petih osebnih napak zaključil že v tretji četrtini, po 30 minutah igre pa so imeli domači 11 točk naskoka (63:52). Po trojki Marka Jeremića je semafor kazal 72:56 v korist domačinov. Znova so se Ljubljančani borili vse do konca, košarkarji Igokee pa jim niso pustili, da se preveč približajo, na koncu pa so slavili zanesljivo zmago.

“Pokazali smo, da nismo pripravljeni igrati dveh zaporednih dobrih gostujočih tekem. Proti Bešiktašu v Turčiji smo bili v boju za zmago vse do zadnjega, v Laktaših pa smo se trudili, a zgrešili preveč lahkih metov, obenem pa izgubili preveč žog. Trudili smo se, to je bilo vidno, a žal neuspešno,” je po porazu sprva dejal glavni trener Cedevite Olimpije Simone Pianigiani.

“Začeli smo dobro, vodili smo, nato pa je prišlo do spremembe v naši energiji, in to je bilo vidno v naši telesni govorici. Vemo, da moramo pri nekaterih igralcih še ustvariti navado igranja dveh zaporednih močnih in fizičnih tekem na malo število dni. Naš cilj mora biti, da postanemo boljša ekipa, in da v drugem delu sezone proti Igokei pokažemo drugačno, bolj čvrsto podobo,” je nato še dodal.

Zasedba Cedevite Olimpije bo po vrnitvi v Ljubljano v stoženski lepotici odigrala kar štiri zaporedne domače tekme. Najprej v sredo ob 18.30 v Stožice prihaja ukrajinski Prometej, nato pa bodo sledili še obračunu s SC Derbyjem, Wolvesi iz Vilne ter Borcem iz Čačka.

Dvoboj med Cedevita Olimpija – Prometej si boste v sredo ob 18.25 v živo lahko ogledali na Šport TV 1!

Vir: cedevita.olimpija.com

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več