[3]
56098

Philadelphia v prvi tekmi ugnala Miami

15. 4. 2018, 09.19

Košarkarji Miami Heat na čelu s slovenskim branilcem Goranom Dragićem so izgubili uvodno tekme končnice severnoameriške lige NBA proti Philadelphia 76ers s 103:130. Domača ekipa je prišla do zmage z izjemno strelsko predstavo v drugem polčasu, v katerem je dosegla 74 točk. Dragić je za goste prispeval 15 točk ob skromnem metu iz igre.

Philadelphia, ki je bila s 16 zaporednimi zmagami v zaključku rednega dela najbolj vroča ekipa v ligi, je na uvodni tekmi serije na štiri zmage na domačem parketu upravičila status favorita. Po izenačenem prvem polčasu, ki se je končal s prednostjo štirih točk (60:56) za Miami, so domačini v drugem prestavili dve prestavi višje.

Po zadeti trojki Dragića v uvodu drugega polčasa so 76ers nanizali 15 neodgovorjenih točk in prevzeli nadzor na srečanjem. Ob koncu tretje četrtine so imeli že 12 točk prednosti, zmago pa so potrdili v zadnji četrtini, v kateri so dosegli kar 40 točk.

Prvi strelec domačih, ki so igrali brez poškodovanega centra Joela Embiida, je bil JJ Redick z 28 točkami. Dario Šarić je prispeval 20 točk, organizator igre Ben Simmons pa je bil blizu trojnega dvojčka z 17 točkami, 14 podajami in devetimi skoki.

Za Miami je bil najbolj razpoložen rezervni center Kelly Olynyk s 26 točkami, medtem ko začetna peterica ni bila najbolj strelsko razpoložena. Dragić je v 31 minutah igre dosegel 15 točk ob 28,6-odstotnem met iz igre, strelskem izkupičku pa je dodal še pet skokov, štiri podaje in štiri izgubljene žoge.

Ekipi se bosta na drugi tekmi, ki bo prav tako v Philadelphii, pomerili v noči na torek po slovenskem času.

Na preostalih uvodnih tekmah končnice so zmage dosegli branilci naslova Golden State Warriors doma proti San Antonio Spurs s 113:92, prva ekipa vzhoda Toronto Raptors doma proti Washington Wizards s 114:106 in New Orleans Pelicans v gosteh proti Portland Trailblazers s 97:95.