[4]
123604

Philadelphia po kazenskih strelih premagala lokalnega rivala

16. 4. 2021, 09.04

Hokejisti Philadelphia Flyers so v severnoameriški ligi NHL z 2:1 po kazenskih strelih premagali Pittsburgh Penguins. Z 31 obrambami je na pensilvanijskem derbiju blestel vratar zmagovalne ekipe Carter Hart. Medtem je legendarni finski vratar Tukka Rask z Bostonom zabeležil svojo 300. zmago v ligi.

Razpoloženi Hart je vseskozi držal gostujoče moštvo v igri. Pittsburgh je sicer povedel v drugi tretjini, ko je v 6. minuti zadel Sidney Crosby. A Philadelphia je nato izničila prednost v 2. minuti zadnje tretjine, ko je zadel Jakub Voraček.

Vratar Philadelphie je nato še posebej blestel v podaljšku, ko je ustavil pet strelov domače ekipe. “Hart je dosegel nekaj izjemnih obramb,” je dejal trener Philadelphie Alain Vigneault. “V podaljšku smo bili slabša ekipa, oni so imeli boljše priložnosti, a Hart nas je pripeljal v položaj za kazenske strele.”

Philadelphia je zdaj pri 20 zmagah, 17 porazih in šestih podaljških na šestem mestu v skupini MassMutual East. Za četrtim mestom, ki še vodi v končnico, zaostaja za šest točk. Trenutno je na tem mestu s 23 zmagami v tej sezoni Boston, za katerega so v pretekli noči blesteli Brad Marchand, nova pridobitev Taylor Hall in Rask.

Hall je na drugi tekmi po prestopu v vrste Bostona v 2. minuti zadnje tretjine zadel za vodstvo s 3:1 proti New York Islanders. Marchand je zadel dvakrat, Rask pa je na svoji prvi tekmi po poškodbi zbral 22 obramb in zabeležil 300. zmago v ligi. Končni izid je bil 4:1 za Boston.

Še en vratar, ki je blestel v pretekli noči, je bil Dustin Tokarski. Ta je zbral 27 obramb za presenetljivo zmago Buffala proti Washington Capitals s 5:2.

Anders Bjork je prispeval gol in podajo za Buffalo, ki je tako pokvaril jubilejno 1000. tekmo Nicklasa Backstroma za Washington. Ta sicer ostaja ena najboljših ekip v ligi z izkupičkom 28-12-4, Buffalo pa je najslabše moštvo te sezone z 11-25-7.