[3]
94483

Philadelphia ostala brez Embiida, a premagala Boston

10. 1. 2020, 08.46

Košarkarji Philadelphia 76ers, ki so šele pred tekmo izvedeli, da gre njihov center in prvi zvezdnik Joel Embiid na operacijo raztrgane vezi v levi dlani, so v domači dvorani s 109:98 premagali Boston Celtics. Josh Richardson je za še tretjo letošnjo zmago nad Bostonom dosegel 29 točk, izkazala sta se tudi Ben Simmons z 19 in Al Horford s 17 točkami.

Dvakratni udeleženec tekme zvezd Embiid bo imel v petek operacijo raztrgane vezi na prstancu leve dlani, v klubu pa ocenjujejo, da bo s parketa odsoten največ dva tedna.

Embiid se je poškodoval v ponedeljek pri zmagi nad Oklahomo. Igrišče je zapustil v uvodni četrtini, a se je pozneje vrnil v igro z dvema skupaj povezanima prstoma.

Za Boston, ki je prvič v sezoni nanizal tri zaporedne poraze, je Kemba Walker dosegel 26 točk, Marcus Smart jih je dodal 24, Jayson Tatum pa 15 in 10 skokov.

Tekmo v Detroitu domačih Pistons proti Cleveland Cavaliers pa je odločil šele podaljšek. Tristan Thompson je dosegel strelski rekord kariere s 35 točkami in 14 skoki, Kevin Love je dosegel odločilno trojko 37,9 sekunde pred koncem podaljšanje igre in skupaj sta goste, ki so v tretji četrtini zaostajali že za 13 točk, popeljala do zmage s 115:112.

To je bila tudi prva zmaga za Cleveland po petih zaporednih porazih.Za Detroit, ki igra brez poškodovanega zvezdnika Blaka Griffina, je Andre Drummond dosegel 28 točk in 23 skokov.