[4]
108361

Philadelphia in Vancouver se vračata v igro

2. 9. 2020, 08.06

V Kanadi potekajo sklepni boji letošnje končnice severnoameriškega hokejskega prvenstva NHL. Sredini boji so bili v znamenju tekem konferenčnih polfinalov. Na vzhodu je Philadelphia po podaljšku s 4:3 premagala New York Islanders, ki vodi s 3:2 v zmagah, na zahodu pa je bil Vancouver z 2:1 boljši od Vegasa, ki prav tako vodi s 3:2 v zmagah.

Hokejisti Philadelphia Flyers so se v mehurčku v Toronto za zdaj izognili slovesu ter v seriji na štiri zmage izid zmanjšali na 2:3.

V vratih letalcev se je izkazal mladi Carter Hart z 29 obrambami. V prvi tretjini sta oba vratarja, na drugi strani je veteran Semjon Verlamov ubranil 28 strelov, zaklenila vrata.

Prvi gol je padel šele v 22. minuti, ko so otočani ob power playu povedli z zadetkom Josha Baileyja. Nekaj več kot štiri minute kasneje so letalci izenačili, zadel je Claude Giroux, nato pa je Philadelphia zadela še za vodstvo 2:1 prek Jamesa van Riemsdyka.

Po 45. minutah tekme je bilo že 3:1 za Philadelphio, ko je bil uspešen Matt Niskanen. A so se otočani vrnili in do konca tretjine izenačili ter izsilili podaljšek. Zadela sta Brock Nelson in Derick Brassard.

Odločilni zadetek je padel v 13. minuti podaljška, ko je bil uspešen Scott Laughton. Moštvi bosta v konferenčnem polfinalu odigrali vsaj še eno tekmo.

Enake razmere so tudi v konferenčnem polfinalu zahoda med Vancouvrom in zlatimi vitezi iz Vegasa.

Na tekmi v mehurčku v Edmontonu se je izkazal vratar Vancouvra Thatcher Demko, ki je v svojem debiju v končnicah ubranil kar 42 strelov nasprotnega moštva ter edini še preostali kanadski ekipi ohranili žive sanje o konferenčnem finalu.

Oba vratarja, na drugi strani je Robin Lehner zbral 15 obramb, sta v prvih 25 minutah zaklenila svoj gol. Prvi zadetek je tako padel šele sredi druge tretjine, ko je za vodstvo Vegasa zadel Shea Theodore.

Vodstvo vitezov je bilo zelo kratke sape. Zgolj 14 sekund kasneje je Vancouver izenačil prek Brocka Boeserja. Odločilni zadetek pa je prispeval Elias Pettersson na začetku tretje tretjine.