[4]
108538

Philadelphia in Vancouver izsilila sedmi tekmi

4. 9. 2020, 09.08

V kanadskih hokejskih mehurčkih Torontu in Edmontonu sta bili na sporedu šesti tekmi konferenčnih polfinalov. Tako na vzhodu, kjer se merita ekipi New York Islanders in Philadelphia Flyers, kot na zahodu, kjer poteka obračun Vancouver Canucks in Vegas Golden Knights, sta končnici severnoameriške lige NHL v boju na štiri zmage izenačeni na 3:3.

Zmagovalca obeh polfinalnih serij bo tako dala odločilna, sedma tekma. V finalne boje konferenc namreč napreduje tista ekipa, ki ima prva v seriji štiri zmage.

V Torontu je zmagovalca šeste tekme dal šele drugi podaljšek, ki se je razpletel po željah letalcev iz Philadelphie. V 16. minuti drugega podaljška je odločilni zadetek prispeval Ivan Provorov za končni izid 5:4. Pred tem so lahko ljubitelji hokeja pred malimi zasloni v rednem delu tekme uživali v kar osmih zadetkih.

Philadelphia je bila podjetnejša na začetku tekme, ko je povedla z 2:0. V polno sta zadela Kevin Hayes in James van Riemsdyk. Otočani so se vrnili in izid poravnali na 2:2 ter na začetku druge tretjine povedli s 3:2 prek zadetkov Dericka Brassarda, Matta Martina in Andersa Leeja.

A Philadelphia je vedno znova našla odgovor na napade otočanov. Michael Raffl je poskrbel za 3:3 v 34. minuti. Mathew Barzal je konec tretjine znova poskrbel za kratkotrajno vodstvo zasedbe iz New Yorka s 4:3. Igralec Philadelphie Scott Laughton pa je z zadetkom v tretji tretjini poskrbel za to, da se tekma ni končala v rednem delu.

Vratar Carter Hart je za zmago letalcev zbral 49 obramb, medtem ko je imel Semjon Varlamov na strani otočanov 26 obramb.

Zmagovalec obračuna se bo v konferenčnem finalu pomeril z ekipo Tampa Bay Lightning, ki je izločila Boston Bruins.

V Edmontonu so Vancouver Canucks v polfinalu proti Vegas Golden Knights prikazali enosmerni promet. Tekma se je končala s 4:0 za Vancouver, ki je ohranil zelo žive sanje o napredovanju v konferenčni finale.

Izjemen v vratih Vancouvra je bil Thatcher Demko, ki je zaklenil vrata z ubranjenimi kar 48 streli. Ob zanesljivem vratarju so preostalo s štirimi zadetki opravili Jake Virtanen, J.T. Miller, Quinn Hughes in Bo Horvat.

Zmagovalec tega obračuna se bo v konferenčnem finalu pomeril z boljšim iz boja med Dallas Stars in Colorado Avalanche, v katerem sta ekipi prav tako izenačeni na 3:3 v zmagah.

Zmagovalca obeh finalnih serij, zahoda in vzhoda, se bosta udarila v velikem finalu za Stanleyjev pokal. Tudi letošnji zmagovalec koronske sezone lige NHL bo moral za naslov štirikrat premagati tekmeca.

Lanski zmagovalec St. Louis Blues ne bo branil lovorike. Prvaka je v prvem krogu končnice izločila ekipa iz Britanske Kolumbije s 4:2 v zmagah.