139674

Philadelphia doma do suverene zmage, Las Vegas poražen

Avtor: Rene Vidmar
21. 10. 2021, 08.00

Hokejisti Philadelphia Flyers so v ligi NHL pred domačimi navijači gostili Boston Bruins in slavili visoko zmago s 6:3. Najbolj se je izkazal Cam Atkinson, ki je dosegel dva gola, letalci pa so po uvodnem porazu v sezoni zdaj zmagali še drugič zaporedoma. In drugič zapovrstjo so dosegli šest golov.

Atkinson je v Fargo Centru poskrbel za prednost domače ekipe na začetku zadnje tretjine, Joel Farabee in Sean Couturier sta vsak dosegla po gol in podajo, Derick Brassard in Keith Yandle pa sta k zmagi vsak dodala po dve podaji. Izkazal se je tudi vratar letalcev Martin Jones, ki je ob svojem prvencu za letalce zbral 37 obramb.

“To je bila tekma res hitrega ritma, obe ekipi sta igrali hiter hokej. Druga drugo sta večkrat zato prisilili k napakam in mislim, da jih je nam enostavno uspelo kaznovati bolj kot tekmecem,” je po zmagi dejal trener Philadelphie, Alain Vigneault.

Za Boston so zadeli Karson Kuhlman, Taylor Hall in Brad Marchand, vratar Jeremy Swayman pa je zaustavil 19 strelov.

Na edini preostali tekmi večera so Vegas Golden Knights doma v razprodani dvorani z 1:3 izgubili proti St. Louis Blues. Tekmo so sicer dobro začeli in z zadetkom Williama Karlssona povedli z 1:0, nato pa so v drugi tretjini gosti izenačili, ko je vratarja Robina Lehnerja premagal Brandon Saad.

Gosti so nato v zadnji tretjini dosegli še dva zadetka – strelca sta bila Vladimir Tarasenko in Ivan Barbašev – ter slavili zanesljivo zmago.

Prvaki iz sezone 2018/19 so sezono začeli s tremi zmagami in ostajajo eno od moštev v NHL, ki še niso oddala točke.

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več