[13]
97476

Peter Prevc v Rasnovu tik pod stopničkam, zmagal Geiger

21. 2. 2020, 20.04

Nemški smučarski skakalec Karl Geiger (270,3 točke) je zmagovalec današnjega svetovnega pokala v Romuniji. Na najmanjši napravi sezone v Rasnovu je drugo mesto zasedel njegov rojak Stephan Leyhe (264,7), tretji je bil vodilni v svetovnem pokalu Avstrijec Stefan Kraft (264,5). Najboljši Slovenec Peter Prevc (285,2) je v finalu zadržal četrto mesto.

V Romunijo je odpotovalo le pet namesto sedmih slovenskih skakalcev, štirje so se prebili v finalno serijo. Poleg Petra Prevca so uspešno nastopili še Žiga Jelar (242,2), ki je z 12. mestom prišel do dosežka kariere v svetovnem pokalu, Rok Justin (236,6), ki je bil 16. in s tem izenačil svoj najboljši uspeh v svetovnem pokalu, ter Cene Prevc (226,6), ki je prvo od dveh romunskih tekem končal na 21. mestu.

Brez točk je v slovenski vrsti ostal le Jurij Tepeš, ki je današnjo tekmo končal na zadnjem, 50. mestu.

Med “žrtvami” prve serije je bil tudi povratnik med elito Nemec Severin Freund, ki je končal na 32. mestu. Dobitnik velikega kristalnega globusa v sezoni 2014/15 je nazadnje v svetovnem pokalu nastopil v Garmisch-Partenkirchnu 1. januarja 2019, točke pa je nazadnje osvojil v Nižnjem Tagilu 2. decembra 2018.

Sicer bodo vsi slovenski A-reprezentanti z izjemo Petra Prevca tekmi v Romuniji izpustili in se doma pripravljajo na nadaljevanje sezone, tudi junak poletov na Kulmu Timi Zajc, ki je minuli konec tedna dvakrat stal na zmagovalnem odru.

V soboto bo v Rasnovu še ena posamična tekma z začetkom prve serije ob 12.45.