single
[1176]
289629

Pet slovenskih upov na letošnjem mladinskem svetovnem prvenstvu v motokrosu na Češkem

Avtor: Aljaž Pirnat
14. 6. 2026, 10.28

Jinin na Češkem bo 4. in 5. julija gostil svetovno mladinsko prvenstvo v motokrosu, na katerem se bo zbrala prihodnost tega avto-moto športa. Na prizorišču se bo predstavilo kar 282 mladih dirkačev iz rekordnih 40 držav, med njimi pa bo nastopilo tudi pet slovenskih mladih dirkačev.

Slovenske barve bodo zastopali Taj Golež in Alex Novak v razredu 125 kubičnih centimetrov, Tim Repnik v kategoriji 85 kubičnih centimetrov ter Matic Maček in Maks Sedlašek v najmlajšem razredu do 65 kubičnih centimetrov.

V najmočnejšem mladinskem razredu 125 ccm bo na startu kar 100 tekmovalcev. Med njimi bosta tudi Golež, ki bo nastopil na Husqvarni, in Novak z Yamaho. Oba čaka izjemno močna konkurenca najboljših mladih motokrosistov sveta.

V razredu 85 ccm, kjer je prijavljenih 94 dirkačev, bo Slovenijo zastopal Repnik. Mladi slovenski tekmovalec bo prav tako sedel na motocikel znamke Husqvarna in skušal poseči po čim boljši uvrstitvi med mednarodno konkurenco.

V kategoriji 65 ccm, namenjeni najmlajšim tekmovalcem, bo Slovenija imela dva predstavnika. Maček bo nastopil z Yamaho, Sedlašek pa na motociklu Cobra Moto. V tej kategoriji je prijavljenih 88 dirkačev z vsega sveta, zato ju prav tako čaka zahtevna preizkušnja.

Letošnje prvenstvo bo postreglo z rekordno mednarodno udeležbo. Poleg tradicionalnih evropskih motokros velesil, kot so Francija, Italija, Nizozemska, Belgija, Nemčija, Španija in Velika Britanija, bodo nastopili tudi mladi dirkači iz ZDA, Avstralije, Nove Zelandije, Argentine, Južne Afrike, Kolumbije, Venezuele, Ugande, Mongolije, Izraela, Indonezije in Filipinov.

Foto: AMZS.si

Zadnje video vsebine

1

Matej Rožič Mavrič: “Želimo narediti korak naprej v razvoju in verjamem, da nam bo uspelo” (VIDEO)...Več

2

Sara Gradišek: “Pripravljamo se za nekaj več, temu primerna je tudi vnema na treningih” (VIDEO)...Več

3

Evropska katastrofa Kopra: Ferci slavili po drami z enajstmetrovkami (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več