[6]
154430

Panvita Pomgrad presenetljivo zadnji polfinalist

28. 3. 2022, 08.16

Odbojkarji Panvite Pomgrada so, potem ko so s 3:1 (-19, 23, 18, 23) dobili odločilno tretjo tekmo četrtfinala proti Salonitu Anhovo v Kanalu, postali zadnji polfinalist državnega prvenstva. Sobočani so se tako z dvema zaporednima zmagama v dveh dneh v polfinalu pridružili ACH Volleyju, Merkurju Mariboru in Calcitu Volleyju.

Salonit je med tednom dobil prvi medsebojni obračun četrtfinalne serije v Kanalu, v soboto po ogorčenem boju izgubil drugega, kratko obdobje do tretjega in najdaljšo možno pot v slovenskem prvenstvu pa so očitno bolje prenesli Prekmurci. Domači so sicer dobili prvi niz, v katerem je blestel domači bloker Veljko Boharev, ki je dosegel štiri bloke, toda v nadaljevanju je z istim elementom Srbu odgovoril Dino Vinković, pot mimo Boharevih rok pa sta našla Connor McConnell in Jakob Rojnik, ki sta dosegla 21 oziroma 16 točk in bila najzaslužnejša, da so se napredovanja veselili gosti.

Prvi niz je gladko pripadel Kanalcem, drugi pa je bil bolj izenačen. Ekipi sta v končnico vstopili z izidom 20:20, nato pa je sledilo veliko število napak, manj so jih naredili Prekmurci, ki so tako prišli do izenačenja 1:1. Tudi v tretjem nizu so prišli do vodstva s 7:2 in 12:7, toda s petimi zaporednimi točkami na servis Srečka Rističa so Primorci povedli s 17:15. A Panvita je znala odgovoriti na niz izgubljenih točk, s servisi Rojnika je tudi sama naredila serijo točk in niz dobila s 25:18.

Začetek četrtega niza je pripadel domačim, toda gosti so vzpostavili ravnotežje, tako da je bilo izenačeno do konca. Po izidu 21:21 so gosti ušli za tri točke, prvi dve zaključni žogi je Salonit ubranil, da ni še tretje, pa je poskrbel Rojnik.

Panvita se bo v polfinalu merila z ACH Volleyjem, Merkur Maribor pa bo igral s Kamničani.

1

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

2

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

3

Studio Šport TV: Nova neumnost igralcev Olimpije, izključitev Lasickasa obrnila potek derbija(VIDEO)...Več