[4]
148492

Panterji ostajajo vodilna ekipa NHL

26. 1. 2022, 09.35

Hokejisti Floride Panthers so v severnoameriški ligi NHL na gostovanju v Winnipegu premagali Jets s 5:3 in s 63 točkami ostali najboljša ekipa najmočnejše hokejske lige na svetu to sezono. Ekipa Carolina Hurricanes je po podaljšku s 4:3 doma premagala Vegas Golden Knights, vodilno moštvo pacifiške skupine.

Tudi tekma med Vancouver Canucks in Edmonton Oilers se je odločala v dodatnem delu igre, s 3:2 so zmagali gosti iz Vancouvra.

Na Floridi, kjer je domače moštvo v tretji tretjini zaostajalo že za dva gola, je dvoboj odločil Connor McDavid 24 sekund pred koncem podaljška, ko mu je v protinapadu 2:1 podal obrambni igralec Darnell Nurse. Pred tem sta v zadnjem delu igre za domače zadela Ryan McLeod in Nemec Leon Draisaitl, ki je z 59 točkami najboljši napadalec lige. Mikko Koskinen je zbral 25 obramb.

Na drugi strani je Spencer Martin zaustavil kar 47 strelov domačih igralcev, igral pa je šele na drugi tekmi v NHL v petih letih, ker sta zaradi proticovidnih protokolov odsotna prva vratarja Winnipega Thatcher Demko in Jaroslav Halak. Elias Pettersson in Tyler Motte sta goste povedla v vodstvo razmaku dveh minut in 47 sekund druge tretjine.

Ekipa New York Islanders je doma s 4:3 ugnala Philadelphio Flyers, pri kateri je Keith Yandle igral na 965. tekmi zaporedoma in s tem izboljšal prejšnji rekord Douga Jarvisa.

“To je sicer ena od stvari, o kateri nisem veliko razmišljal. A sem hvaležen, da sem dobil priložnost, da lahko igram v najmočnejši ligi na svetu, v kateri nastopam že 16 sezon. Obkrožen sem s sijajno družino NHL in danes so se uresničile tudi moje sanje,” je dejal Yandle, ki je požel ovacije v televizijskem premoru med tekmo, ob tem pa ni pozabil omeniti, da je imel tudi srečo, da se je izognil morebitnim poškodbam. Z letalci je na koncu sicer doživel 13. poraz v nizu.

Sebastian Aho je svoj drugi gol na tekmi dosegel minuto in 11 sekund pred koncem podaljška, po katerem je Carolina Hurricanes premagala Golden Knights.

Sidney Crosby je z golom in dvema podajama vodil Pittsburgh Penguins do šeste zmage v nizu, Bryan Rust je prav tako dosegel gol in dve podaji, Kris Letang pa dva gola za zmago s 6:3 nad Arizono Coyotes.

Hokejisti Ottawa Senators so Buffalo Sabres ugnali s 5:0. Doma sta izgubili ekipi New Jersey Devils, igralci Dallas Stars, za katere je Joe Pavelski dosegel po dva gola in podaji, so bili boljši s 5:1, ter Seattle Kraken, ko so Nashville Predators zmagali s 4:2.