Slovenski dirkač Jan Pancar je v kvalifikacijah pred dirko svetovnega prvenstva v motokrosu v francoskem Erneeju osvojil šesto mesto v najmočnejšem razredu MXGP. Kvalifikacije je dobil Belgijec Lucas Coenen. Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser zaradi okrevanja po operaciji od začetka meseca ne nastopa v SP.
Coenen si je pripravil najboljše izhodišče za nedeljsko dirko v Erneeju. Drugi v kvalifikacijah je bil Norvežan Kevin Horgmo, tretji pa domači adut Romain Febvre.
Pancar je s šestim mestom dosegel najboljši letošnji kvalifikacijski izid in tudi najboljšega v karieri, odkar nastopa v elitni konkurenci. Obenem pa je četrtič letos osvojil točke, ki jih v SP že v kvalifikacijah dobi prva deseterica.
V seštevku sezone ima pred dirko na domačem terenu Febvre na prvem mestu zdaj 394 točk. Drugi je Coenen, ki se je s 347 točkami še bolj oddaljil od Gajserja. Ta za zdaj še ostaja tretji v seštevku s 305 točkami, bosta pa v nedeljo najverjetneje pred njim že tudi zdaj četrti Nizozemec Glenn Coldenhoff (279) in Španec Ruben Fernandez, sicer moštveni sotekmovalec Gajserja v ekipi Honde, ki je zdaj pri 268 točkah. Danes je bil Španec sicer četrti, Nizozemec pa deveti.
Pancar je z današnjimi petimi točkami zdaj v seštevku pri 118, kar ga uvršča na 16. mesto.
Prva vožnja dirke za VN Francije bo v nedeljo ob 14.15, druga pa ob 17.10.
Vir: STA
Foto: TEM JP253 KTM Racing Team/Facebook