[1176]
164629

Pancar po VN Češke: ”Upam, da moje predstave opazijo tovarniška moštva!” (VIDEO)

17. 7. 2022, 19.58

V nedeljo se je z dirkama za VN Češke v razredu MXGP in MX2 nadaljevalo motokrosistično svetovno prvenstvo. V karavano se je ponovno vrnil tudi Jan Pancar. 22-letnik je namreč indonezijsko preizkušnjo zaradi prevelikih stroškov potovanja moral izpustiti.

Pancar je na VN Češke dokazal, da skupno šesto mesto na dirki v nemškem Teutschenthalu ni bilo naključje. Že v kvalifikacijah v soboto je najavil, da je odlično pripravljen in dobro razpoložen. Kvalifikacijsko vožnjo je namreč končal na sedmem mestu, kar je bil lep obet za nedeljski vožnji. Vendar štart prve vožnje se mu je povsem ponesrečil, saj je prvo merilno točko prevozil šele na 27. mestu. Na prvem zavoju je namreč en od voznikov tik pred njim padel in Pancar se je povsem ustavil, saj tekmeca ni mogel zaobiti. Nadaljeval je agresivno in odločen popraviti zamujeno. Iz kroga v krog je prehiteval tekmece in na koncu v cilj pripeljal na 16. mestu. Prvi je bil sicer Thibault Benistant.

Z drugo vožnjo je Pancar začel bistveno bolje. Prvo merilno točko je prepeljal na imenitnem petem mestu, a je imel v naslednjem sektorju znova smolo, saj ga je eden od tekmecev zadel s hrbta in mu pokvaril ritem ter ga deloma zaustavil, zato je zdrsnil na 10. mesto. Vseeno ni popuščal in je nadaljeval nadvse borbeno. V tretjem krogu se je prebil na 7. mesto in imel zelo dober tempo, s katerim se je nato prebil na 6. mesto. Vseskozi je vozil zelo agresivno in zbrano, kar mu je prineslo tudi šesto mesto v cilju druge vožnje ki jo je dobil Jago Geerts, sicer tudi skupni zmagovalec dirke in prvi v skupnem seštevku točkovanja za svetovno prvenstvo v tem razredu. Pancar je na dirki zasedel skupno 11. mesto, v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo pa je napredoval prav tako na 11. mesto.

Po dirku smo 22-letnika gostili pred našim mikrofonom.

Vir/Foto/video: AMZS/ Šport TV