161716

Pancar po uspešni dirki: Za mano je super dan! (VIDEO)

Avtor: Kenny Jan
13. 6. 2022, 07.54

Slovenski dirkač Jan Pancar (KTM) je na dirki za veliko nagrado Nemčije v razredu MX2 svetovnega prvenstva v motokrosu osvojil skupno šesto mesto. To je zanj najvišja uvrstitev na tej ravni, je pa tudi v posamičnih vožnjah zabeležil svoja najboljša izida. V prvi vožnji je bil peti, v drugi pa sedmi.

Pancar je bil v sobotnih kvalifikacijah sedmi. Z dobrim izhodiščem je v prvi vožnji odlično startal, prišel do tretjega mesta, nato pa je izgubil le še dve mesti v boju s tovarniškimi dirkači. V drugo mu start sicer ni tako uspel, je pa z devetega mesta napredoval do sedmega.

To je na koncu zadoščalo za 30 točk, s katerimi je v skupnem seštevku napredoval na 12. mesto. V tej sezoni je zbral že 162 točk. Po dirki v Teutschentalu je bil zadovoljen tudi dirkač sam.

Naslednja dirka svetovnega prvenstva bo čez dva tedna v Indoneziji, kamor pa Pancar po vsej verjetnosti ne bo potoval. Prenos ekskluzivno na Š1!

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več