193107

Pancar na drugi dirki do enajstega mesta, skupno deseti

Avtor: Urban Kolman
21. 5. 2023, 16.48

Slovenski motokrosist Jan Pancar je na dirki svetovnega prvenstva razreda MX2 v francoskem Villars sous Ecotu končal na desetem mestu razreda MX2. Zmagal je Francoz Thibault Benistant. V razredu MXGP, kjer svetovni prvak Tim Gajser zaradi okrevanja po poškodbi še vedno ne nastopa, pa je bil najboljši Švicar Jeremy Seewer.

Jan Pancar

V razredu MX2 se je že v kvalifikacijah poškodoval vodilni v SP Belgijec Jago Geerts, ki si je ob padcu zlomil zapestje, za zdaj pa še ni znano, koliko časa bo odsoten. Brez novih točk je sicer še zadržal vodstvo v SP, vendar ima le še točko naskoka pred danes drugim Italijanom Andreo Adamom.

Dirko je dobil Benistant, najboljši v prvi in drugi v drugi vožnji, za Adamom, ki je bil dvakrat tretji, pa je na končnem tretjem mestu pristal Belgijec Liam Everts z enakim točkovnim izkupičkom, a slabšo drugo vožnjo.

Edini slovenski udeleženec dirk na najvišji ravni ob odsotnosti Gajserja, Pancar je danes bolje odpeljal drugo vožnjo. V prvi je bil, potem ko kvalifikacij v soboto ni končal in je imel zato slabše startno izhodišče, na 16. mestu, v drugi pa je večino časa vozil na robu deseterice, na koncu pa je bil 11. V seštevku obeh voženj pa je bilo to dovolj za deseto mesto.

V seštevku SP je za Geertsom (319) in Adamom (318) tretji Nizozemec Kay de Wolf (307), Pancar pa je tudi skupno na desetem mestu, doslej je zbral 149 točk.

V razredu MXGP je francosko preizkušnjo dobil Švicar Seewer. Najboljši je bil v prvi vožnji in drugi v drugi, kar je v seštevku pomenilo 47 točk. Domačin Febvre je sicer v drugi vožnji napadel in jo tudi dobil, kar je bila njegova prva posamična zmaga v eni od voženj v tej sezoni, toda zaradi tretjega mesta v prvi v seštevku dirke ni ogrozil zmage Švicarja.

Na tretjem mestu je končal Španec Jorge Prado, ki je za preboj na stopničke izkoristil tudi smolo nizozemskega tekmeca Jeffreyja Herlingsa. Ta je prvo vožnjo končal na drugem mestu, v drugi pa zaradi tehničnih težav z motorjem odstopil.

V seštevku sezone se vrh ni spremenil, le Prado je povečal naskok pred Herlingsom. Zdaj ima 342 točk, Herlings pa 318.

Naslednja dirka bo čez 14 dni v latvijskem Kegumsu.

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več