single
[38]
78991

Pacquiao s Thurmanom za velterski naslov

Avtor: Marko Premrl
12. 5. 2019, 12.10

Legendarni filipinski boksar Manny Pacquiao se še ne misli boksarsko upokojiti. Po napovedi organizatorjev se bo 20. julija z Američanom Keithom Thurmanom pomeril za naslov WBA v velterski kategoriji.

Kraj borbe med 40-letnim Pacquiaom, nosilcem rednega naslova svetovnega prvaka WBA v velterski kategoriji, in deset let mlajšim Thurmanom, ki je trenutno lastnik “super svetovnega naslova”, prvorazrednega naslova WBA v tej kategoriji, še ni znan, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Oba boksarja sta se nazadnje borila januarja, ko je Thurman obdržal svoj naslov z zmago nad Josesitom Lopezom, Pacquiao pa je premagal Adriena Bronerja in s tem zabeležil drugo zmago po kontroverznem porazu z Avstralcem Jeffom Hornom julija 2017.

Filipinec, ki je v svoji karieri osvojil svetovne naslov v osmih kategorijah in zabeležil 61 zmag, sedem neodločenih izidov in dva poraza z 39 nokavti, je ob dolgi boksarski karieri, s katero je postal eden najbolje plačanih športnikov vseh časov, v Filipinih kot član senata aktiven v politiki, v domovini pa se je med 2014 in 2017 poklicno ukvarjal tudi s košarko.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: “Smo edina zveza, ki vlaga tudi v infrastrukturo, ki je sicer v lasti občin, saj želimo promovirati nogomet”...Več

2

Slovo klubske legende: Celjski vratar, ki se je vpisal v zgodovino (VIDEO)...Več

3

Riera po napredovanju: ”Zaradi lanskega uspeha v Evropi sedaj vsi pričakujejo samo zmage” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več