40177

Ostapenkove še ni med top 10

Avtor: Rok Grilec
12. 6. 2017, 10.56

Nemka Angelique Kerber, ki je neslavno končala nastope na teniškem odprtem prvenstvu Francije v Parizu in izpadla že v prvem krogu, je navkljub temu ostala številka 1 na lestvici WTA. Finalistka Roland Garrosa Romunka Simona Halep napredovala s četrtega na drugo mesto, presenetljiva zmagovalka Latvijka Jelena Ostapenko pa še vedno ni v "top 10".

Dvajsetletna Ostapenkova, sploh prva nepostavljena igralka, ki se je po Slovenki Mimi Jaušovec leta 1983 prebila do velikega finala, nato pa še presenetila teniške poznavalce in osvojila OP Francije, je po lestvici sicer napredovala za 35 mest, a je še vedno “le” dvanajsta.

Slovenske teniške igralke – prav nobena od njih se prek kvalifikacij ni prebila na glavni turnir Roland Garrosa – so tudi minuli teden po večini krepko nazadovale po lestvici. Dalila Jakupovič je izgubila pet mest in je zdaj 135., Tamara Zidanšek je padla za 27 mest in je 185., povratnica na veliko sceno Polona Hercog, ki je konec tedna sicer uspešno osvojila turnir ITF z nagradnim skladom 60.000 dolarjev v Brescii, pa je z 205. nazadovala na 244. mesto. Napredovala je le Tadeja Majerič, ki je po novem 256.