[5]
191815

Ormož v finale ”domače” pokalne končnice

6. 5. 2023, 19.49

Po rokometaših iz Celja, ki so na sobotni prvi polfinalni tekmi v Ormožu premagali Koprčane z 31:29 (15:14), so se v veliki finale zaključnega turnirja za pokal Slovenije uvrstili tudi gostitelji tekmovanja po zmagi nad Novomeščani s 26:22 (12:13).

Prleki so izgubili obe ligaški tekmi proti Dolenjcem v tej sezoni, v pokalnem polfinalu pa so unovčili prednost domačega igrišča in si priigrali najbolj prestižno tekmo na zaključnem turnirju. Finalna tekma med Celjem Pivovarno Laško in ormoškim Jeruzalemom se bo v nedeljo pričela ob 17.30, tekma za tretje mesto med Krko in Koprom pa bo ob 14.45.

Večji del prvega in drugega polčasa je minil v povsem enakovredni predstavi, prelomni trenutki dvoboja pa so bili domena domačih rokometašev. Na krilih izjemno razpoloženega Tilna Kosija in bravuroznih obramb Tomislava Balenta so v 50. minuti povedli z 21:17, lepe prednosti pa vse do zadnjega zvoka sirene niso zapravili.

V državnem prvenstvu četrtouvrščeni Novomeščani so v zadnjem delu dvoboja skušali postaviti tekmo na glavo, a izbranci domačega trenerja Saša Prapotnika niso popustili niti za milimeter. S preudarno predstavo in pravočasnimi goli so tekmece vseskozi imeli pod nadzorom in si prvič v zgodovini kluba izborili nastop na finalni pokalni tekmi.

V ormoški ekipi je Kosi dosegel kar 15 golov, Balent pa je zbral osem obramb. Uroš Knavs je za novomeško ekipo dosegel sedem zadetkov, vratar Alen Blaževič pa je zaustavil sedem strelov.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več