226847

Orli presenetili Utrecht in si priigrali vozovnico za evropske kvalifikacije (VIDEO)

Avtor: Aljaž Pirnat
27. 5. 2024, 11.00

Na tekmi kvalifikacij za konferenčno ligo v prihajajoči sezoni v Eredivisie sta se včeraj na stadionu Galgenwaard pomerila domači Utrecht in Go Ahead Eagles. V nasprotju s pričakovanju je po preobratu (1:2) slavila gostujoča zasedba.

Nogometaši Utrechta so v srečanje vstopili kot izraziti favotiri in so po golu Nicka Viergeverja v 30. minuti kot prvi tudi povedli. Kmalu bi tudi podvojili vodstvo, a je poskus Sama Lammersa tik pred iztekom prvega dela sijajno ubranil gostujoči vratar Jeffrey de Lange.

V drugem delu sta obe ekipi prihajali v priložnosti, najboljšo si je priigral Utrecht, ki je po strelu Hiddeja ter Avesta z glavo zadel prečko. Kasneje so domači imeli pobudo na igrišču in vse je kazalo, da bodo tekmo rutinirano pripeljali do konca. Vendar zaradi neumnosti Oscarja Fraula, ki je po grobem prekršku neposredno prejel rdeči karton, je domača zasedba od 86. minute dalje morala igrati z igralcem manj v polju.

Orli so številčno premoč uspeli izkoristiti, a izenačujoči zadetek so si nogometaši Utrechta zabili sami. Po predložku z desne strani je slabo regiral Bobby Adekanye, ki je žogo potisnil v lastno mrežo.

Sledili so podaljški, kjer so gostje z igralcem več zagospodarili na igrišču in svojo premoč tudi kronali z zadetkom v 118. minuti, ko je Joris Kramer z glavo poskrbel, da bo zasedba iz Deventerja v naslednji sezoni igrala najmanj kvalifikacije za konferenčno ligo.

1

Euro se sploh še ni začel, Nemec s potezo na treningu navijače že spravil v ekstazo (VIDEO)...Več

2

Novi trener Zmajev za Šport TV: Proračun je pomemben faktor, ni pa odločilen (VIDEO)...Več

3

1

Sijajen uvod EURA za Slovenijo: Četa Matjaža Keka odščipnila točki favorizirani Danski...Več

2

Šeško tik pred podpisom nove pogodbe...Več

3

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več