single
[38]
131160

Olimpijski komite Slovenije potrdil reprezentanco, ki bo odpotovala v Tokio

Avtor: Aljaz Pirnat
1. 7. 2021, 17.08

Izvršni odbor Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) je na današnjem zasedanju potrdil olimpijsko reprezentanco za nastop na poletnih igrah v Tokiu. Na igre je trenutno uvrščenih 41 slovenskih športnikov, peščica pa jih na povabilo še čaka.

Glede na dosežene izide v sezoni na dodatna povabila za nastop na igrah v Tokiu še vedno čakajo nekateri slovenski atleti in plavalci, teniški igralci in golfisti.

Številka pa se še vedno lahko bistveno spremeni s premierno uvrstitvijo košarkarjev na igre, kar bo znano v nedeljo po koncu kvalifikacijskega turnirja v Kaunasu. “Trdno verjamem, da se bo košarkarjem uspelo uvrstiti na igre,” pa k temu dodaja predsednik OKS, Bogdan Gabrovec.

IO OKS se je seznanil tudi z drugimi dejavnostmi. Intenzivne so predvsem priprave na naslednje zimske olimpijske igre, ki bodo čez sedem mesecev v Pekingu na Kitajskem, Vuokatti pa bo gostil Evropski olimpijski festival mladine (EYOF).

Predsednik OKS Gabrovec je v uvodu seje izpostavil tudi dobro delo direktorata za šport na pristojnem ministrstvu in direktorice Mojce Doupone pri vračanju športa v normalo po pandemiji covida-19, kar je po njegovem izrednega pomena za hitro normalizacijo procesov v športu.

Seznam uvrščenih slovenskih športnikov in kandidatov za nastop na OI v Tokiu:

Atletika
– uvrščeni na igre: Maja Mihalinec Zidar, Tina Šutej, Maruša Mišmaš Zrimšek, Kristjan Čeh, Luka Janežič, Anita Horvat, Klara Lukan;
– kandidati: Lia Apostolovski, Maruša Černjul, Žan Rudolf, Neja Filipič, Nejc Pleško (norme se dosegajo do 27. junija);

Daljinsko plavanje
– uvrščena na igre: Špela Perše;

Ritmična gimnastika
– uvrščena na igre: Jekaterina Vedenejeva;

Golf
– uvrščena na igre: Pia Babnik;
– kandidatinja: Ana Belac (rezerva za igre in čaka morebitne odpovedi tekmic);

Gorsko kolesarstvo
– uvrščena na igre: Tanja Žakelj;

Jadranje
– uvrščeni na igre: Tina Mrak in Veronika Macarol (razred 470), Žan Luka Zelko (laser);

Judo
– uvrščeni na igre: Maruša Štangar, Kaja Kajzer, Tina Trstenjak, Klara Apotekar, Ana Velenšek, Adrian Gomboc;

Kajak kanu na divjih vodah
– uvrščeni na igre: Peter Kauzer (K1), Benjamin Savšek (C1), Alja Kozorog (C1), Eva Terčelj (K1);

Kajak kanu na mirnih vodah
– uvrščeni na igre: Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman (K2 200 in 500 m);

Kolesarstvo
– uvrščeni na igre: 4 kolesarji (kandidati so Tadej Pogačar, Primož Roglič, Jan Polanc, Jan Tratnik), 1 kolesarka (Eugenia Bujak);

Košarka
– kandidati: Slovenija ta teden nastopa v kvalifikacijah v Kaunasu;

Lokostrelstvo
– uvrščen na igre: Žiga Ravnikar (ukrivljeni lok);

Namizni tenis
– uvrščeni na igre: Darko Jorgič, Bojan Tokić, Deni Kožul in Peter Hribar;

Plavanje
– uvrščeni na igre: Katja Fain, Janja Šegel;
– kandidatinji: Neža Klančar, Tjaša Vozel (do 4. julija bo Mednarodna plavalna zveza na osnovi dosežkov plavalcem poslala posebna povabila);

Plezanje
– uvrščeni na igre: Janja Garnbret, Mia Krampl;

Strelstvo
– uvrščena na igre: Živa Dvoršak;

Taekwondo
– uvrščen na igre: Ivan Trajković;

Tenis
– kandidatinja: Kaja Juvan (kot rezerva čaka morebitno odpoved tekmic).

Vir: STA
Foto: Guliver/Getty Images

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Livaja uprizoril pravo mojstrovino – vratarja premagal iz mrtvega kota!...Več

2

VIDEO: Popravilo sklopke za ekspresno vrnitev Gajserja na progo...Več

3

Bratski dvoboj na derbiju drugega kola PLT (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Skoraj neverjetno: Luka Dončić na naslovnici igre NBA 2K22!...Več

2

VIDEO: VAR prihaja v Prvo ligo Telemach...Več

3

Pestro poletje na ŠPORT TV...Več