[4]
123803

Olimpija v finalu alpske lige

17. 4. 2021, 22.00

V finalu alpske hokejske lige bosta igrala SŽ Olimpija in Asiago. Slednji je v polfinalu s 3:2 v zmagah izločil Sij Acroni Jesenice, Ljubljančani pa so z enakim izidom izločili Lustenau. Odločilno tekmo so na krilih razpoloženega Žige Panceta dobili s 5:0 (4:0, 1:0, 0:0).

Favorizirana Olimpija se je po dveh zanesljivih zmagah z dvema nepričakovanima porazoma spravila v neprijeten položaj. Polfinale je morala reševati na peti tekmi, ki je ni napovedoval nihče. Nad Ljubljančani je visel velikanski pritisk, saj bi se ob izpadu na igralce sprožil val kritik. Toda s pritiskom so se znali spoprijeti in tako kot na drugi tekmi serije s pravim “blitzkriegom” že v uvodu tekme napolnili mrežo avstrijske ekipe.

Veliko je pri tem pomagal neobičajen začetek tekme. Aleksandar Magovac je že v šesti sekundi s svoje polovice presenetil vratarja Anthonyja Morrona in sprostil ekipo, ki je praktično vso prvo tretjino igrala v tretjini tekmecev, nizala priložnosti in že v prvem delu dosegla štiri gole. Dva od teh je prispeval Žiga Pance, na 3:0 pa je povišal Miha Zajc.

Številne izključitve so v drugi tretjini zaustavile ritem Ljubljančanov, ki pa so vseeno dosegli peti zadetek. In to z igralcem manj, ko je Pance izkoristil napako gostov, sam pridrsal pred vratarja ter ga tudi ugnal. Le nekaj trenutkov pozneje se je “izkazal” še v pretepu, ki ga je izzval David König, slovenski reprezentant pa ga je z nekaj udarci spravil na tla, s tem pa pokazal, kdo je v Tivoliju gospodar.

Pred zadnjo tretjino je bil zmagovalec znan, Ljubljančani nato niso več igrali najbolj zavzeto in zbrano, še vedno so imeli premoč, toda zadetkov ni bilo več.