[2]
64082

Olimpija v drugem polčasu strla Aluminij

23. 9. 2018, 20.33

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Aluminij s 3:1 (0:0).

* Stadion Stožice, sodniki: Ponis (Koper), Friš (Sladki Vrh) in Benc (Rače).
* Strelci: 1:0 Vombergar (50./11 m), 2:0 Vombergar (55.), 3:0 Kronaveter (56.), 3:1 Horvat (80./11 m).
* Olimpija: Ivačič, Bagnack, Ilić, Maksimenko, Jurčević, Putinčanin, Tomić, Suljić (od 80. Lupeta), Kronaveter, Črnic (od 75. Savić), Vombergar (od 87. Lendrić).
* Aluminij: Janžekovič, Gliha (od 72. Krajnc), Grgić, Jakšić, Horvat (od 88. Ploj), Kontek, Muminović, Petrovič, Rogina (od 77. Marinšek), Kidrič, Tahiraj.
* Rumeni kartoni: Putinčanin, Tomić, Lupeta; Muminović, Horvat.
* Rdeči karton: /.

Ljubljančani, pri katerih ni igral Dino Štiglec, so prišli do nove, četrte zaporedne zmage, s katero so se vodilnemu Mariboru približali na štiri točke. Ljubljančani so odpor Aluminija strli v slabih šestih minutah med 50. in 56. minuto, ko so zadeli trikrat, od tega dvakrat Andres Vombergar. Aluminij, ki je bil prvič v Stožicah po majskem porazu v finalu pokala, je doživel četrti poraz in padel na četrto mesto.

Tekmo so bolje začeli Ljubljančani, ki so si edini v uvodne pol ure priigrali resnejše priložnosti. V 15. minuti je po kotu do strela z 12, 13 metrov prišel Branko Ilić, toda žogo poslal visoko čez prečko.

Dve minuti pozneje je bil z roba kazenskega prostora premalo natančen Rok Kronaveter, v 23. minuti pa je dotlej najlepšo priložnost zapravil Vombergar, ko je po kotu s strelom z glavo meril malce previsoko. V 38. minuti je po kotu do strela z glavo prišel še Macky Bagnack, a je bil njegov poskus preslaboten za Luko Janžekoviča.

V 50. minuti pa so Ljubljančani povedli. Svoj tretji zadetek v sezoni je dosegel Vombergar, potem ko je unovčil enajstmetrovko. To je nekoliko strogo dosodil sodnik Roberto Ponis, ki je piskal igranje z roko Lucasa Horvata. Ta si je zgolj ščitil obraz.

Že pet minut pozneje je Vombergar po podaji Asmirja Suljića (s petimi asistencami je drugi najboljši podajalec lige) dosegel še svoj četrti gol v sezoni, potem ko je z desetih metrov malce z desne strani in z diagonalnim strelom zadel za 2:0. Že nekaj sekund pozneje se je med strelce vpisal še Kronaveter, ki je z glavo unovčil podajo Tomislava Tomića z desne strani.

V 68. minuti je znova poskusil Vombergar, takrat je njegov strel obranil Luka Janžekovič. Osem minut pozneje je Bagnack sprožil od daleč, a bil nenatančen, malce za njim pa iz bližine Stefan Savić, a se je izkazal Aluminijev vratar.

V 80. minuti pa so sicer večino tekme ne posebej razigrani gosti znižali zaostanek, ko je enajstmetrovko unovčil Horvat. V 83. minuti je imel Rok Kidrič priložnost še za en zadetek, a je z glavo zgrešil cilj.

Ljubljančani bodo v 10. krogu v četrtek gostili Gorico, Kidričani pa bodo gostovali v Celju.