Košarkarji Cedevite Olimpije so v 1. krogu lige Aba premagali Zadar s 97:72.
Ljubljančani nadaljujejo sanjski začetek sezone; na sedmih tekmah v treh različnih tekmovanjih so doživeli le en poraz. Tokrat je v Stožicah padel Zadar.
Uvod je minil v vzponih in padcih obeh ekip. Ljubljančani so hitro povedli z 10:2, gostje pa so poskrbeli za preobrat in 1:13 minute pred koncem prve četrtine vodili z 19:14. Ljubljančani so poravnali, v drugi četrtini do polovice ušli na 38:27 in dvomestno prednost držali do menjave strani.
Zmaji so bruhali ogenj tudi po odmoru in pri vodstvu z 61:40 je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma. Vprašaje je bilo le, kakšna bo končna razlika. Pri vodstvu s 83:51 v zadnjem delu se je gostom obetala prava katastrofa.
Kar peterica Olimpijinih igralcev je tekmo končala z dvomestnim številom košev, s 16 točkami je bil najbolj razpoložen Umoya Adeyemi Gibson. Prav vsi domači košarkarji pa se tokrat vpisali med strelce. Za Zadar je Lovro Mazalin dosegel 15 točk.
Naporen ritem bo Cedevita Olimpija prihodnji teden nadaljevala z gostovanjema. Že v sredo bodo Ljubljančani v evropskem pokalu gostovali pri Bahcesehiru, v ligi Aba pa prihodnjo soboto pri Bosni v Sarajevu.
Bahcesehir – Cedevita Olimpija v sredo s studijskim programom ob 17.15 na Šport TV 1!
Foto: Sportida.com
Vir: STA