single
[3194]
265078

Olimpija potrdila prihod Jasmina Kurtića

Avtor: Aljaž Pirnat
31. 8. 2025, 08.29

Nogometni klub Olimpija Ljubljana je tik pred večnim derbijem predstavil odmevno okrepitev. Dres aktualnih državnih prvakov bo oblekel dolgoletni slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, ki je z zeleno-belimi podpisal enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja še za dodatno sezono.

Šestintridesetletni vezist bo po več kot desetletju znova nastopal v slovenskem prvenstvu. Nazadnje je v Prvi ligi igral leta 2011 kot član Gorice, nato pa se je preselil v Palermo in se v naslednjih letih uveljavil v italijanskem nogometu. Svojo kariero je gradil pri klubih, kot so Sassuolo, Torino, Atalanta, SPAL, Parma in nazadnje Südtirol, kjer je igral do marca letos.

Kurtić je eden najbolj izkušenih slovenskih reprezentantov. Za člansko izbrano vrsto je zbral kar 97 nastopov, kar ga uvršča med najzvestejše igralce v zgodovini – več od njega sta jih odigrala le Bojan Jokić in Boštjan Cesar. Njegov zadnji reprezentančni nastop sega v november 2024 proti Norveški.

V Serie A je Kurtić odigral skoraj 300 tekem, dokazoval pa se je tudi na evropskih tekmovanjih, tako v Ligi Europa kot v Konferenčni ligi. V Olimpiji računajo, da bodo njegove izkušnje in vodstvene sposobnosti pomagale ekipi, ki je v novo sezono krenila slabše od pričakovanj – po šestih krogih domačega prvenstva zaseda šesto mesto, iz evropskih tekmovanj pa se je že poslovila.

Novo poglavje bo Kurtić začel prav v enem največjih slovenskih obračunov – večnem derbiju, ki čaka Ljubljančane danes.

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Gajser po padcu ostal brez stopničk, Pancar v drugo precej boljše (VIDEO)...Več

2

Pancar pred nadaljevanjem optimističen: ”Verjamem, da bom skozi sezono še boljši” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Gajser kljub bolečinam pred nedeljsko dirko z razlogi za optimizem...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več