single
[2]
106650

Olimpija poleg Koruna pripeljala tudi Finka

Avtor: Šport TV
5. 8. 2020, 16.41

Slovenski nogometni prvoligaš Olimpija iz Ljubljane je po Urošu Korunu danes v svoje vrste pripeljala še starega znanca Matica Finka, so sporočili iz kluba. Desni bočni branilec je za Olimpijo sicer igral že med letoma 2011 in 2016.

Fink je za zmaje odigral 130 tekem in dvakrat zatresel mrežo nasprotnika. V Ljubljani pa je v sezoni 2015/16 osvojil tudi naslov državnega prvaka.

Po zgodbi v Olimpiji je nato prestopil v Turčijo, kjer je pogodbo podpisal s prvoligaško ekipo Caykur Rizespor. Sledila je posoja pri poljskem prvoligašu Cracovii. Po vrnitvi v Turčijo je Fink prestopil v Boluspor. V sezoni 2019/20 se je vrnil v Slovenijo in zaigral za Domžale.

V karieri je 30-letni branilec odigral 252 tekem. Kot slovenski reprezentant je nastopal v selekcijah od U17 do U21.

“Vesel sem, da sem spet podpisal z Olimpijo in da se vračam v svoj dom. Znani so mi cilji in želje kluba, ki so enaki mojim osebnim, tako da upam, da bom upravičil ponovno zaupanje vodstva. Komaj čakam, da se z navijači združimo na terenu in da bom lahko zaigral pred njimi. Tukaj se najbolje počutim in vem, da bom dal vse od sebe,” je ob podpisu pogodbe povedal Fink.

Olimpijo prva tekma nove sezone čaka prihodnji četrtek proti povratnici v prvo ligo Gorici. Ta naj bi po poročanju slovenskih medijev kmalu potrdila prihod 33-letnega vezista Gorana Cvijanovića. Ta je pot začel prav pri Gorici, zatem pa je v Sloveniji igral še za Maribor in Celje.

Foto: Sportida.com

Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Slovenija vrnila udarec: Srbija tokrat brez možnosti (VIDEO)...Več

2

Kutnar o težavah Gajserja: “Še vedno išče prave nastavitve, a napredek se že kaže” (VIDEO)...Več

3

Celje ga je izstrelilo, Ačimović ga je želel v Ljubljani: “Matični klub mi je izmaknil lovoriko z Olimpijo!”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Bessone: “V napadu nam je zmanjkalo kakovosti, to je bila razlika med nami in Celjem” (VIDEO)...Več

2

Mario Kvesić eksluzivno za Šport TV: “Tudi v prihodnji sezoni ostajam v Celju!” (VIDEO)...Več

3

Gajser po težki nedelji: “Želim biti višje, dal sem vse od sebe, osvojil točke in gledam naprej”...Več