[3194]
170179

Olimpija po nov zmagovalni niz, Mura po četrto zmago sezone

14. 9. 2022, 18.26

Deseti krog Prve lige Telemach bo začel drugo četrtino državnega nogometnega prvenstva. Derbi bo tokrat odigran v Murski Soboti, kjer bo četrta Mura gostila vodilno Olimpijo.

Slednja je prejšnji konec tedna v Celju oddala sploh prve točke v letošnji sezoni. Celjani so z domačo zmago po preobratu s 4:3 končali niz kar osmih zaporednih zmag, s katerimi so varovanci Alberta Riere vstopili v letošnjo sezono. Kljub spodrsljaju imajo Ljubljančani na vrhu lestvice še naprej kar osem točk prednosti pred zasledovalci. Zagotovo pa se Zmaji vseeno čim prej želijo vrniti na zmagovalna pota.

A to bo v soboto vse prej kot enostavno. Mura je z zmago nad Koprom prejšnji teden dokazala, kako nevarna je lahko pred domačimi navijači. To pa bodo varovanci Damirja Čontale poskušali potrditi na še večjem izzivu – obračunu proti vodilni zasedbi lige, ki jih je letos že premagala. Olimpija je bila v prvem krogu v Stožicah boljša z 2:0.

To bo že osemnajsto medsebojno srečanje obeh moštev v prvi slovenski ligi. Do zdaj je bila s sedmimi zmagami uspešnejša Olimpija. Mura je zmagala štirikrat, kar šestkrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca. Treba je poudariti, da je Mura prav vse štiri zmage proti ljubljanski zasedbi dosegla prav v Fazaneriji. Na osmih obračunih v Prekmurju so bili domačini boljši štirikrat, Olimpija pa le dvakrat. Tudi v zadetkih so gostitelji uspešnejši z 11:7. Na skupnih dvobojih pa so v polno večkrat merili Zmaji z 20:17.

Mura – Olimpija v soboto ob 20.15 na Š1. Studio ob 19.30!