20264

Olimpija leto končala s porazom

Avtor: Rok Grilec
30. 12. 2014, 21.50

Hokejisti ljubljanske Olimpije so zadnjo tekmo v koledarskem letu končali z visokim porazom v gosteh. S 5:2 je bilo boljše moštvo Linza, odločilna pa je bila zadnje tretjino, ki so jo domači dobili s 3:1.

Gostje so imeli že v prvi minuti tri strele, še posebej nevaren je bil Hunter Bishop. A namesto, da bi Olimpija nato šla s tremi v napad, je naredila napako in po protinapadu domačih je Andy Chido prvi strel še ubranil, drugega pa ni mogel in plošček je končal v mreži. To je za domače, ki so že tako močno pritiskali zaradi jeze po zadnjem porazu z Innsbruckom, pomenilo še večji motiv. Ko so imeli prvi “power-play”, so tudi hitro zadeli in v osmi minuti je bilo že 2:0. A namesto enosmerne tekme, ki so jo pričakovali številni domači ljubitelji hokeja, je Olimpija nato igrala povsem enakovredno, si ustvarila nekaj lepih priložnosti, toda nezbranost pri strelih ni prinesla gola.

Na začetku drugega dela je hitro sledilo znižanje, ob številčni prednosti je Aleš Mušič najprej zadel vratnico, odbitek pa potlačil v mrežo in kar naenkrat je bilo ljubljansko moštvo spet v igri. Sledil je še protinapad Mušiča in Toma Zanoškega, a je slednjemu plošček preskočil palico, pozneje pa še prodor Kyla Medveca, dvakrat je streljal še Bishop, a vratar Michael Ouzas je vse ubranil. Ključen trenutek je bila 34. minuta, ko je imela pol minute gostujoča ekipa dva igralca več, toda brez pravega zaključnega strela.

V zadnji tretjini so se gostje ubranili z igralcem manj, Ouzas je nato ubranil strel Mušiču, potem pa je Linz po napaki zmajev prišel v protinapad in povišal na 3:1. Čez štiri minute je bilo že 4:1. Žiga Pešut je v 54. minuti še vzbudil kanček upanja, le 36 sekund pozneje se je spet tresla mreža domačih, a je plošček k pred tem zapustil napadalno tretjino in linijska sodnika sta označila prepovedan položaj, tako da zadetek ni obveljal. Za konec so domači v mrežo pospravili še en odbitek za 5:2.

Leto 2014 so tako zmaji končali s porazom pri drugouvrščeni ekipi, leto 2015 pa bodo začeli že 1. januarja z gostovanjem pri Fehervarju, ki je danes premagal vodilni Salzburg.

Liga EBEL:

Black Wings Linz – HDD Telemach Olimpija 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)Kozek 2., Piche 8., Quellette 44., Hofer 47., Iberer 55.; Mušič 22., Pešut 54.

Orli Znojmo – Graz 99ers 5:2

Dornbirn – VSV Beljak 1:2

KAC Celovec – Vienna Capitals 1:3

Innsbruck – Bolzano 2:6Žiga pance je dosegel zadetek za vodstvo s 3:1 in podajo ob vodstvu z 2:1

Sapa Fehervar – Red Bull Salzburg 4:1