single
[4]
122960

Olimpija in Jesenice začenjata s polfinalno serijo

Avtor: Marko Premrl
8. 4. 2021, 08.54

Le še štiri najboljše ekipe so ostale v končnici hokejske Alpske lige. Prvi polfinalni tekmi sta na sporedu danes.

Slovenski zasedbi v Alpski ligi, Olimpija in Jesenice, upravičujeta vlogo favorita. Obe sta brez večjih prask prišli do polfinala. Medtem ko se bodo Ljubljančani srečali z zasedbo Lustaneu, bodo Gorenjci na nasprotni strani imeli Asiago.

Marsikdo v polfinalu ni pričakoval Lustenaua, ki je zaradi skrajšane serije igral le dve tekmi četrtfinala proti Pustertalu in zmagal s 6:0 in 3:1. Olimpija se bo drugič v kratki zgodovini lige srečala v polfinalu z omenjenim nasprotnikom. V sezoni, ko so Ljubljančani postali prvaki, so Avstrijce porazili na treh tekmah. Tudi v letošnji ligi so obakrat slavili igralci Olimpije.

Jeseničani so vselej, odkar so del Alpske lige, prišli do polfinala, nikoli pa v finale. V rednem delu letošnje sezone so enkrat zmagali Jeseničani, enkrat pa Asiago.

Obe polfinalni tekmi si boste lahko ogledali na Šport TV. Olmpija – Lustenau ob 17.50, Jesenice – Asiago pa ob 20.20.

 

Foto: Sportida.com

 

Zadnje video vsebine

1

Lakersi po napeti končnici izgubili z Orlandom, Dončić preveč neodločen v ključnih trenutkih (VIDEO)...Več

2

Cvijanović in Mitrović pred povratno tekmo: Evropske tekme so drugačne, a Celje je boljše od Drite in bo napredovalo! (VIDEO)...Več

3

Analiza ŠTV: Soudani je sprejel novo vlogo, a ostaja vzor, mojster in odločilni faktor! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Po stopinjah Gajserja: Brata Coenen delita svojo pot do prve dirke (VIDEO)...Več

2

Kako je United zopet postal … United...Več

3

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več