single
[2]
200440

Olimpija bo za uvrstitev v ligo Evropa igrala s Qarabagom

Avtor: Marko Premrl
17. 8. 2023, 21.45

Slovenski nogometni prvak Olimpija iz Ljubljane je dobil tekmeca za zadnji, 4. krog kvalifikacij evropske lige. To bo azerbajdžanski Qarabag, ki je na dveh tekmah 3. kroga s skupnim izidom 4:2 izločil HJK Helsinke.

Azerbajdžanci so prvo tekmo na domačem igrišču dobili z 2:1, tokrat pa so Finci povedli v 10. minuti prek Santerija Hostikke, izenačil pa je Toral Bajramov z bele pike v sodniškem dodatku prvega polčasa.

Že od 16. minute so Finci igrali z igralcem manj po izključitvi Kevina Kouassivi-Benissana, številčno prednost pa so gosti še enkrat izkoristili v drugem polčasu, ko je v 56. minuti zadel Yassine Benzia.

Zmagovalec obračuna med Olimpijo in Qarabagom – prva tekma bo 24., povratna pa 31. avgusta – bo igral v skupinskem delu evropske lige, poraženec pa v skupinskem delu konferenčne lige.

Tako ljubljanska kot azerbajdžanska ekipa sta po Transfermarktu vredni približno 12 milijonov evrov.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Rakete Eurobasket končale z zasluženo zmago (VIDEO)...Več

2

Ajša Sivka: Sploh še nisem uspela dojeti vsega (VIDEO)...Več

3

Simao: “Priprave nam omogočajo, da se spoznamo in povežemo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več