[38]
61658

Odrova četrta na 1500 m prosto, Stevens finalist 50 m prsno

7. 8. 2018, 18.45

Slovenska rekorderka Tjaša Oder je na evropskem prvenstvu v plavanju v Glasgowu osvojila četrto mesto na 1500 m prosto. S 16:10,46 se je na vsega dve sekundi približala lastnemu slovenskemu rekordu. Peter John Stevens pa se je z osebnim rekordom 27,09 zanesljivo uvrstil v sredin finale na 50 m prsno.

Tjaša Oder
Tjaša Oder

Zmagala je Italijanka Simona Quadarella (15:51,61), ki si je po zlatu na 800 m prosto priplavala še drugi naziv najboljše Evropejke, pod 16 minut se je z državnim rekordom spustila tudi Nemka Sarah Köhler (15:57,85), tretja pa je bila Madžarka Ajna Kesely s 16:03,22.

Odrova ni imela pravih možnosti za kolajno, saj so nosilke odličij ušle že na startu, po nekaj 100 metrih sta bili v ospredju le še Italijanka in Nemka, po dobri tretjini pa je Italijanka dvignila ritem in zanesljivo zmagala.

Plavalka ravenskega Fužinarja je na evropskih prvenstvih že tretjič osvojila četrto mesto v tej disciplini, nazadnje pred dvema letoma v Londonu.

Tričetrture za Odrovo je nastopil še Triglavan Peter John Stevens, ki na 50 m prsno brani srebro iz Londona 2016 in se zanesljivo uvrstil v finale. Pot do odličja bo težka, saj so se Britanec Adam Peaty, ta je s 26,23 dosegel celo rekord prvenstev, Italijan Fabio Scozzoli in Srb Ćaba Siladji v polfinalu spustili pod 27 sekund.

Stevens poudarja, da ima še rezerve, predvsem se bo skušal naspati, saj je iz ZDA v London pripotoval šele v torek, pa tudi tekmeci bodo morali v finalu dosežke ponoviti.