[1176]
224449

Odlična priprava na Portugalsko: Pancar do prepričljive zmage v Brežicah

29. 4. 2024, 11.21

Z dirko na progi Prilipe se je začelo letošnje odprto državno prvenstvo Slovenije v motokrosu. Preizkušnjo so pripravili prizadevni člani AMD Brežice. Dirke se je udeležil tudi Jan Pancar, ki ga naslednji konec tedna čaka VN Portugalske.

Tekmovalci v dveh najmočnejših razredih MX Open in MX 2 so vozili skupaj. V najmočnejšem je Pancar (AMD Šentvid pri Stični) ob odsotnosti Tima Gajserja ponovno dokazal, da sodi v elitni razred svetovnega motokrosa. Nabral si je veliko prednost in brez težav dobil obe vožnji.

Še najbolj se mu je približal Žan Žaler (TRK Tajfun šport), ki je prvo vožnjo končal drugi, na tretjem pa se je v cilj pripeljal Denis Jakša (MK Gradolux racing team). Povsem enak je bil vrstni red tudi na koncu druge vožnje, kar je pomenilo, da so vozniki v enakem zaporedju stali tudi na zmagovalnih stopnicah.

Jaka Peklaj (AMD Šentvid pri Stični) je bil v razredu MX 2 v vlogi favorita in je ta naziv tudi upravičil. Prvo vožnjo je opravil suvereno in brez večjih težav prvi prečkal cilj. Drugi je bil Žan Oven (AMD Šentvid pri Stični), tretji pa se je v cilj pripeljal Tilen Demšič (Športno društvo Tiga243).

Tudi druga vožnja je potekala po podobnem scenariju. Peklaj je bil znova najhitrejši in je prvi prevozil ciljno črto. Sledil mu je Oven, na tretje mesto pa se je prebil Alen Gajser (Športno društvo Tiga243). Peklaj si je privozil skupno zmago na dirki, družbo na zmagovalnem odru pa sta mu delala drugi Oven in tretji Gajser.

V razredu MX 125 je bil v skupnem seštevku najboljši Miha Vrh (MX Moto društvo Bistrc), v MX 85 Alex Novak (AMD Brežice), v MX 65 Tim Repnik (MX klub LM237), med najmlajšimi v MX 50 pa na skrajšani in prilagojeni progi Maks Sedlašek (ŠD MX Akademija Sašo Kragelj). Med starejšimi veterani je izstopal Bogomir Gajser (Motocross ski Gajser team), med mlajšimi pa Leon Ferš (AMD Vurberk).

Druga dirka DP bo v Mačkovcih 23. junija. Sezona se bo po šestih preizkušnjah končala v Dolini pod Kalom 20. oktobra.

VN Portugalske v nedeljo od 14.00 na Šport TV 1

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več