[11]
214167

Odermatt zmagovit še na smuku v Lauberhorna, Kilde huje poškodovan

13. 1. 2024, 15.33

Švicarski as Marco Odermatt je zmagovalec najdaljšega smuka v sezoni za svetovni pokal v alpskem smučanju v Wengnu. Francoz Cyprien Sarrazin (+0,59) je na tem klasičnem smuku v Švici osvojil drugo mesto, Italijan Dominik Paris (+1,92) je bil tretji. Za edine slovenske točke je poskrbel Miha Hrobat s 26. mestom (+5,08).

Odermatt je v Wengnu zmagal že v četrtek na skrajšanem smuku z nižjega starta, kar je bila njegova prva zmaga na smukih v svetovnem pokalu. Na petkovem superveleslalomu je moral na drugem mestu priznati premoč Francozu Cyprienu Sarrazinu. Danes pa je povsem deklasiral konkurenco za wengenski smukaški dvojček zmag.

Kako vrhunska predstava je na tem zahtevnem smuku uspela Odermattu, kažejo zaostanki konkurentov. Sarrazin, ki je zmagal na smuku v Bormiu, je na drugem mestu zaostal 59 stotink, italijanski zmagovalec smuka v Val Gardeni Paris je bil tretji, a ob zaostanku, ki je znašal 1,92 stotinke, zaostanek Norvežana Adriana Smiseth Sejersteda na četrtem mestu je že znašal 2,20 sekunde.

Tudi danes je wengenska klasika terjala zelo visok davek. Odermattovo mojstrovino je zasenčil hud padec Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja, ki je padel v finalnem delu tik pred ciljem ob koncu 4270 metrov dolge proge.

Kildeja, zadnji dve zimi drugega smučarja v karavani, je pobralo v ciljnem-S proge, kjer je zmagal predlani in lani, in ga ob visoki hitrosti izstrelilo v zaščitno ograjo ob cilju, po prvih poročilih si je poškodoval nogo. Smučarja so v dolino evakuirali s helikopterjem.

Od treh Slovencev je bil na smuku odstopov in padcev najboljši Hrobat, ki je osvojil edine slovenske točke, potem ko na prvih dveh tekmah v Wengnu Slovencev ni bilo med dobitniki točk. Nejc Naraločnik je tekmo končal na 35. mestu (+6,13), Martin Čater je po novem odstopu znova ostal brez uvrstitve. Čater je bil del dvanajsterice, ki je končala tekmo predčasno.

Specialisti za hitre discipline bodo natrpan januarski spored nadaljevali konec prihodnjega tedna na legendarnem Streifu v Kitzbühelu v Avstriji z dvema smukoma.

Pokal Lauberhorn se bo končal v nedeljo s slalomom, na katerem bo od Slovencev nastopil Štefan Hadalin, ki je bil nazadnje del najboljše slalomske trideseterice pred enim letom prav v Wengnu s 27. mestom.