24839

Odbojkarjem je uspelo, uvrstili so se na EP

Avtor: Rok Grilec
31. 5. 2015, 20.12

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca se je še šestič in petič v nizu uvrstila na evropsko prvenstvo. V povratni tekmi dodatnih kvalifikacij je v Sra Da Hori, predmestju Porta, sicer z 2:3 (20, -22, -19, 23, -12) izgubila proti Portugalski, a je bilo to dovolj za prvenstvo, saj je prvo tekmo dobila s 3:0.

Slovenska reprezentanca je pobrala to, po kar je na Portugalsko prišla. Čeprav z igro ni povsem navdušila, pokazalo se je, da bo potrebno še veliko dela, pa je najpomembnejše dosegla. Po prvem nizu je kazalo, da tudi v povratni tekmi ne bo imela nikakršnih težav, a je nato dovolila, da se je domača reprezentanca razigrala. Na srečo pa izbrance Andree Giannija ni zajela panika, predvsem to velja za Mitjo Gasparinija, ki je s servisi spet paral živce tekmecem in bil najzaslužnejši, da so se Slovenci osvojili četrti niz in se na koncu veselili, pa čeprav so izgubili “tie break”

Evropsko prvenstvo bo oktobra v Bolgariji in Italiji, Slovenija bo igrala v skupini C v Varni skupaj s svetovno prvakinjo Poljsko, Belorusijo in Belgijo. Prvo tekmo bo odigrala 9. oktobra proti Belorusiji, ki bo še prej njen tekmec tudi v poletni evropski ligi. To bo Slovenija začela 1. julija z gostovanjem v Turčiji.