220382

Odbojkarice Calcita prve finalistke slovenskega pokala

Avtor: Aljaž Pirnat
12. 3. 2024, 20.30

Odbojkarice Nove KBM Branika so prve finalistke letošnjega slovenskega pokala. V polfinalu so Mariborčanke s 3:0 (13, 16, 16) premagale Krim. V sredo ob 20.30 bo na sporedu še drugi polfinalni obračun med SIP Šempetrom in Calcit Volleyjem.

Boj za uvrstitev v veliki finale pokalnega tekmovanja so danes začele odbojkarice Krima in Nove KBM Branika. Pokalne zmagovalke iz Maribora so pred tekmo veljale za favoritinje, to vlogo pa so tudi na dvoboju odločno potrdile.

Prvi niz so brez večjih težav prepričljivo dobile s 25:13. Hitro so si nabrale prednost s 6:1, krimovke pa jim kmalu niso mogle več slediti. Vmes so gostje povedle z 11:3 in 15:5 ter niz varno pripeljale do konca.

Drugi se je začel bolj izenačeno, a so pri izidu 5:5 Mariborčanke nanizale sedem zaporednih točk za vodstvo z 12:5 in si s tem priigrale dovolj varno prednost v drugem nizu, ki so ga dobile s 25:16. Tudi v zadnjem so bile gostje enostavno vseskozi boljše tekmice, tudi v tem nizu pa so krimovkam dopustile 16 točk.

Iza Mlakar je v vrstah Mariborčank dosegla 15 točk, 12 jih je dodala Tali Lekše. Pri krimovkah je bila z osmimi točkami najučinkovitejša Jana Manojlović.

Drugi polfinalni par sestavljajo odbojkarice Calcit Volleyja, ki so v začetku marca slavile v srednjeevropskem prvenstvu Mevza, in SIP Šempetra.

V moškem pokalu sta finalista že znana. I-Vent Maribor je presenetil pokalne zmagovalce in državne prvake ACH Volley, kamniški Calcit Volley pa je v polfinalu po petih nizih le stežka strl odpor novomeške Krke.

Finale pokala bo 24. marca ob 17. uri v Areni Bonifika v Kopru. Ženski finale se bo začel ob 17. uri, moški pa ob 20.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več