[6]
213997

Odbojkarice Calcita nemočne proti Fenerbahčeju

11. 1. 2024, 19.34

Odbojkarice Calcita Volleyja so v petem krogu lige prvakinj zabeležile še peti poraz in ostajajo pri eni osvojeni točki. Proti Fenerbahčeju, vodilni ekipi skupine C in enemu izmed favoritov tekmovanja, so tekmo hrabro začele, a bile na koncu vseeno daleč od presenečenja, izgubile so z 0:3 (-21, -17, -19).

S tem pa tudi izgubile vse možnosti, da bi se lahko izognile zadnjemu mestu v skupini in nadaljevale nastope v Evropi.

Varovanke Bruna Najdiča, ki še ni mogel računati na povratnico, kanadsko blokerko Lucy Charuk, so v prvi polovici prvega niza imele pobudo, gostje so prvič povedle šele pri izidu 16:17, a v končnici predvsem po zaslugi bloka niz dobile.

A prvi niz je bil tudi edini, v katerem so se Slovenke s tekmicami enakovredno kosale. V nadaljevanju je bila turška ekipa precej boljša in je gladko prišla do nove zmage.

V zadnjem krogu bodo Kamničanke gostovale v Potsdamu, edini ekipi, proti kateri je osvojila točko.