[4]
193370

Od pekla do raja: Latvijci po velikem preobratu v zadnjih minutah do četrtfinala (VIDEO)

24. 5. 2023, 12.24

Hokejisti Latvije so se v torek zvečer kot še zadnji uvrstili v četrtfinale svetovnega prvenstva. Na zanje odločilni tekmi za preboj med najboljših osem so po podaljšku premagali Švico.

Slednja na uvodnih šestih tekmah nasprotnikom ni oddala niti točke. Ker si je tako že pred zadnjo tekmo skupinskega dela zagotovila prvo mesto na lestvici, pa si je lahko privoščila tudi to, da je spočila nekaj svojih nosilcev igre. Kljub temu, da ni računala na kar nekaj svojih zvezdnikov, pa gostiteljem prvenstva zmage vseeno ni želela kar predati.

Po uvodni tretjini brez zadetkov se je tekma razživela v drugem delu igre, v katerem so Latvijci povedli kar dvakrat. Edini gol za Švico je dosegel Fiala. Ob zaostanku za gol je Švica v zadnjih dvajsetih minutah še bolj pritisnila proti vratom Silovša. Latvijskega vratarja je za izenačenje premagal Miranda, kmalu za tem pa je v neugoden položaj gostitelje spravil Ambühl.

Latvijci so za preboj v četrtfinale potrebovali vsaj točko. Dolgo časa so se otresali pritiska Švice, a našli odgovor, ko je bilo najbolj potrebno. Za izbruh veselja je v Rigi v pet minut pred koncem rednega dela poskrbel kapetan Kaspars Daugavinš. A veselja za Latvijo s tem še ni bilo konec. V podaljšku je za zmago namreč zadel še Rudolfs Balcers in poskrbel, da so Latvijci na tretjem mestu skupine celo prehiteli lani bronasto Češko.

Latvija se bo v četrtfinalu pomerila s Švedsko. Tudi dvoboje ZDA-Češka, Švica-Nemčija in Kanada-Finska pa bi bosta lahko ogledali na Šport TV.

Četrtfinalni obračuni v sredo ob 15.15 in 19.15 na Šport TV 1 in Šport TV 2!

Foto, video: Šport TV