[2759]
209437

Obramba vredna toliko kot gol, kapetan Oblak znova dokazal, da je eden najboljših v poslu (VIDEO)

21. 11. 2023, 09.02

Slovenska nogometna reprezentanca si je včeraj z zmago proti Kazahstanu (2:1) priigrala vozovnico za evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto potekalo v Nemčiji. Gre za prvo slovensko uvrstitev na katerega izmed velikih turnirjev, po Južni Afriki 2010.

Za Slovenijo sta zadela oba Benjamina. Prvega je v 41. minuti iz bele točke v mrežo pospravil Šeško, drugega pa je ob koncu srečanja po krasni solo akciji in mojstrskem strelu zabil Verbič. Kazahstan je sicer v začetku drugega polčasa preko Ramazana Orazova uspel priti do izenačenja, a na koncu moral priznati premoč varovancem Matjaža Keka, ki so bili boljši nasprotnik.

A srečanje bi se lahko odvilo tudi drugače. Ob rezultatu 0:0 je ob koncu 37. minute namreč Kazahstan po podaji iz kota in nekaj zmede v slovenski obrambi prišel do krasne priložnosti preko Abzala Beysebekovega, ki je sprožil močan strel v levi spodnji vratarjev kot. Vendar ni uspel prelisičiti slovenskega čuvaja mreže Jana Oblaka, ki je s fantastično obrambo znova dokazal, da je igralec svetovnega kalibra.