single
[3137]
290975

Novo sezono Bundeslige odpira poslastica Bayerna in Stuttgarta

Avtor: Blaž Magdič
3. 7. 2026, 12.56

V julijskih dnevih je vsekakor v ospredju ljubiteljev nogometa svetovno prvenstvo v Severni in Srednji Ameriki, a vse bližje so tudi naslednji klubski izzivi. Najmočnejše lige v Evropi se bodo začele konec avgusta, tudi nemška Bundesliga.

V sezoni 2026/2027 bo naslov najboljšega v Nemčiji branil Bayern. Bavarski ponos je po vmesnem slavju Bayer Leverkusna v zadnjih dveh sezonah dvakrat zapored pokoril konkurenco v nemškem prvenstvu, poleg tega pa je četa Vincenta Kompanyja v lanski sezoni osvojila tudi superpokal in pokal.

Najbolj zvezdniška ekipa na nemških tleh bo lov na novo prvenstveno lovoriko začela na domačem stadionu na otvoritveni tekmi nove tekmovalne epizode. Tekmec v prvem krogu na Allianz Areni bo Stuttgart, ki je stal na nasprotni strani tudi v velikem finalu pokalnega tekmovanja maja v Berlinu, ko so Harry Kane in soigralci slavili s 3:0. Prva tekma nove sezone Bundeslige bo odigrana v petek, 28. avgusta.

Prihajajoča sezona, sploh dvoboj prvega kroga, bo zgodovinska za zasedbo Elversberga. Klub, ki je povsem nepričakovano, a še kako zasluženo napredoval med elito, bo v svoji prvi tekmi v najvišjem rangu nemškega nogometa gostil lekarnarje iz Leverkusna.

V Bundesligo so se po slavju v drugi ligi končno vrnili tudi nogometaši Schalkeja, kar pomeni, da se na sceno vrača tudi eden največjih derbijev v Nemčiji, ko velikanu iz Gelsenkirchna na nasprotni strani stoji dortmundska Borussia. Tako imenovani “Revierderby” bo prvič na sporedu v 12. krogu med 4. in 6. decembrom, ko bodo v vlogi gostitelja nogometaši Schalkeja.

 

Foto: Christian Kaspar-Bartke/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Gajser po manjšem padcu v Aguedi ostal brez stopničk, Herlings dobil obračun s Coenenom...Več

2

VIDEO: Grozljiv padec vodilnega v kvalifikacijah, danes na delu tudi Gajser in Pancar...Več

3

Sešlar o prihajajoči sezoni: “Pot do naslova bo zagotovo težja kot lani” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Portugalci z golom v 94. minuti Hrvatom prizadejali enega najtežjih porazov...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več