18139

Novi poraz zmajev

Avtor: Rok Grilec
15. 9. 2014, 00.19

Hokejisti Olimpije so v tekmi 2. kola EBEL v gosteh izgubili z moštvom iz Dornbirna z 2:3 (0:1, 0:1, 2:1).

Dornbirn – Ledena dvorana, gledalcev 2780, sodniki: Gamper, Johnstone, Schauer (vsi Avstrija).Strelci: 1:0 Arniel (Di Benedetto, D’Alvise, 17.), 2:0 Adam Miller (Sertich, 36.), 2:1 Koblar (White, 44.), 2:2 Pešut (Koblar, Koren, 50.), 3:2 Grabher Meier (Bombach, Miller 55.).Kazenske minute: Dornbirn 29, Telemach Olimpija 14 minut.

Gregor Koblar

Olimpija že na samem začetku ni izkoristila velike priložnosti, ko je imela kar pet minut igralca več na ledu. Buldogi so bili napadalnejši, razmerje strelov v prvi tretjini je bilo 13:7 za gostitelje. Veselje v največje mesto v avstrijski zvezni deželi Predarlska je v 17. minuti dvoboja prinesel 24-letni James Arniel. Kanadčan je zadel ob številčni premoči na ledu, potem ko mu je podal Justin Di Benedetto.

Hokejisti iz Dornbirna so ljubljansko obrambo izigrali tudi v drugi tretjini, ko je v 36. minuti obračuna v hitrem protinapadu ljubljansko mrežo zatresel 29-letni ameriški napadalec Adam Miller. Tudi drugi gol so domači zabili ob številčni premoči. Razmerje strelov v 2. tretjini je bilo 13:8 za buldoge.

Po 42 minutah srečanja so priložnost izkoristili tudi gostujoči hokejisti, ki so prikazali povsem drugačen obraz. Po podaji Matta Whita je ob številčni premoči na ledu v polno zatresel Gregor Koblar. V 50. minuti pa se je še drugič zatresla mreža domačega moštva, za zmaje je bil uspešen Žiga Pešut, kar je bil šok za domače navijače in igralce.

Domači pa so znova stvari postavili na svoje mesto, ko je v 55. minuti zadel Martin Grabher Meier, ki je bil uspešen ob igri z igralcem več. Ljubljančani so lahko res zadovoljni z izkupičkom tretje tretjine, tudi pogled na statistično razpredelnico kaže, da so bili napadalnejši, razmerje v strelih je bilo 9:6 za Olimpijo.

EBEL, 2. kolo:

Dornbirn Bulldogs – Olimpija 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)Graz 99ers – Black Wings Linz 3:4 (1:0, 1:0, 1:3; 0:1)Vienna Capitals – Alba 19 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)Orli Znojmo – Red Bull Salzburg 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)Innsbruck Haie – KAC Celovec 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)Bolzano Foxes – VSV Beljak 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Lestvica:

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več