single
[2]
109697

Nove smernice za 11-metrovke: Igralci niso pingvini!

Avtor: Marko Premrl
22. 9. 2020, 22.40

V lanski sezoni Serie A so sodniki dodelili rekordno število 11-metrovk. Piskalo se je praktično vsak kontakt žoge z roko, od letos pa ne bo več tako.

Na tekmi Juventusa in Sampdorie je v končnici prvega polčasa žoga z neposredne bližine zadela Leonarda Bonuccija v roko. V lanski sezoni bi sodnik piskal najstrožjo kazen, saj roka ni bila ob telesu, a prvi mož sodniške stroke v Italiji Nicola Rizzoli ne želi več tovrstnih enajstmetrovk.

“Ne želim videti več ‘lahkih’ enajstmetrovk. Branilci niso pingvini, ne morejo opravljati svoje naloge, če držijo roke za hrbtom, to ni normalno,” je dejal Rizzoli in še dodal. “Tudi zadetkov, kot je Ibrahimovičev proti Fiorentini, ko se je zunaj kazenskega prostora žoga rahlo dotaknila njegove roke, nato pa je nadaljeval akcijo s preigravanjem in zadel, ne bi več razveljavili.”

Od 187 enajstmetrovk, ki smo jih videli v prejšnji sezoni Serie A, je bilo 57 dosojenih zaradi igre z roko v kazenskem prostoru.

 

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več