[4]
64437

Nov poraz kraljev na zadnji pripravljalni tekmi

30. 9. 2018, 13.31

Hokejisti Los Angeles Kings so se v okviru priprav na novo sezono severnoameriškega prvenstva NHL v razprodani domači dvorani Staples Center pomerili z Anaheim Ducks in izgubili z 0:3, za nameček pa se je poškodoval še Dustin Brown. Kapetan kraljev Slovenec Anže Kopitar je na ledu preživel 20 minut in pol ter v tem času ostal brez točke.

LA Kings so tako pripravljalne tekme za novo sezono končali le z eno zmago v osmih nastopih, izkupiček 1-6-1 pa je najslabši klubski dosežek vse do sezone 1974/75. A to še ni vse. Za nameček se je v drugi tretjini poškodoval eden ključnih igralcev Dustin Brown, ki se ni več vrnil v igro. Predstavnik kraljev je po tekmi potrdil, da gre za poškodbo zgornjega dela telesa.

Kljub slabih pripravah na novo sezono lige NHL je Anže Kopitar po tekmi v pogovoru za LA Kings Insider umirjal žogo. “Mislim, da ni treba gnati posebne panike, a moramo se zavedati, da moramo bistveno izboljšati ravnanje s ploščkom. Moramo izpiliti našo igro, to je gotovo. Vsi fantje tu se tega zavedamo, zato bomo na tem trdo delali,” je dejal Hrušičan.

O nadaljevanju pa je Kopitar dodal: “Pred nami je izjemno pomemben teden. Prepričan sem, da bomo do petka nared.”