[3]
70561

Nov poraz Dončićevega Dallasa

6. 1. 2019, 08.45

Ekipa Dallas Mavericks je v 39. tekmi sezone severnoameriške profesionalne košarkarske lige NBA zabeležila 21. poraz. V Philadelphii je morala priznati premoč domačemu moštvu, ki je zmagalo s 106:100. Slovenski zvezdnik v vrstah Dallasa Luka Dončić je v dobrih 26 minutah na igrišču dosegel 14 točk, zbral osem skokov in štiri asistence.

Igralec tekme je bil Ben Simmons, ki je zabeležil trojni dvojček, za domačo ekipo je v statistiko vpisal 20 točk, 14 skokov in 11 asistenc. Strelsko je bil pri domačih še bolj razpoložen Joel Emmiid, ki je dosegel 25 točk, zbral pa tudi 12 skokov. Pri Dallasu je bil z 18 točkami najučinkovitejši Wesley Matthews.

Phialdelphia je vodila skoraj ves čas tekme, gosti so nekajkrat prišli v vodstvo le v drugem delu druge četrtine. Kljub temu pa so imeli upanje vse do 22 sekund pred koncem. Takrat so zaostajali za šest točk in imeli napad, a je Dončić zgrešil met za tri točke, ki mu tokrat ni šel. Iz osmih poskusov je zadel le enkrat, uspešen je bil le v predzadnji minuti, ko je znižal izid na 97:101.

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več