[3]
74778

Nov poraz Dallasu skoraj že odnesel sanje o končnici

9. 3. 2019, 08.35

Košarkarji Dallasa so v severnoameriški ligi NBA doživeli nov poraz. V domači dvorani jih je s 111:106 premagal Orlando, pri Teksačanih pa je bil vnovič najboljši strelec mladi slovenski košarkar Luka Dončič z 20 koši, temu pa je dodal tudi osem skokov.

Tekmo so Dončič in druščina izgubili praktično že po treh četrtinah, saj so gostitelji takrat vodili že z 92:73 in tudi dobra zadnja četrtina (19:33) je bila premalo, da bi Dallas obrnil končni izid. Pri gostiteljih je 22 točk dosegel Terrence Ross, 20 jih je dal Nikola Vučević.

Po prostem večeru v noči na nedeljo v Dallas prihaja Houston. A Dončić in soigralci počasi takorekoč nimajo več možnosti za končnico. Za osmim mestom na zahodu zdaj zaostajajo že za 10 zmag.

Drugače kaže Goranu Dragiču z Miamijem, ki se prav z Orlandom bori za osmo mesto na vzhodu. Miami je v domači dvorani brez poškodovanega Ljubljančana s 126:110 premagal Cleveland. Najbolj učinkovit košarkar na tekmi je bil Clevalandov Collin Sexton s 27 točkami, pri domačih pa je kar osmerica košarkarjev vpisala dvomestno število košev, z 20 točkami je bil najbolj nevaren Josh Richardson.

Miami je trenutno na osmem mestu konference, v noči na nedelo pa na Florido prihaja Toronto.