single
[2085]
152597

Nole ni cepljen, zato ne bo potoval v ZDA

Avtor: Marko Premrl
10. 3. 2022, 08.01

Potem ko so srbskega teniškega zvezdnika Novaka Đokovića prireditelji teniškega mastersa v Indian Wellsu uvrstili v žreb, je zdaj igralec sporočil, da ne bo nastopil ne na tem turnirju ne v Miamiju. Vzrok je njegov status necepljenega, zaradi česar ne more potovati v ZDA.

Ko so prireditelji Đokovića uvrstili v žreb, še ni bilo jasno, ali bo Srb na turnirju lahko nastopil ali ne.

Po predpisih ameriške vlade morajo biti vsi potniki, ki niso državljani ZDA in vstopajo v ZDA, polno cepljeni proti covidu-19. Đoković je januarja zaradi necepljenosti že ostal brez nastopa na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu.

“Vedel sem, da bo malo verjetno, da bi lahko potoval. Potrdili so, da se pravila glede vstopa ne bodo spremenila in to pomeni, da ne bom mogel igrati v ZDA. Srečno vsem, ki boste igrali,” je prek Twitterja sporočil Đoković.

Srbski igralec je dodal, da se pravila ameriškega centra za nadzor nad nalezljivimi boleznimi (CDC) za vstop v državo ne bodo spremenila, tako da sam ne bi mogel odpotovati na prizorišči tekmovanj.

Đoković je sicer petkratni zmagovalec Indiana Wellsa, kjer so organizatorji sporočili, da bo tudi za vstop gledalcev za turnir v kalifornijski puščavi potrebno dokazilo o popolnem cepljenju proti novemu koronavirusu. Zdaj bo v glavnem žrebu Đokovićevo mesto dobil Bolgar Grigor Dimitrov.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Bizaren prizor v Braziliji: Neymar po napaki sodnika zapustil igrišče (VIDEO)...Več

2

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

3

Matondo pokvaril celjsko proslavo ob naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več