[2]
88665

Niso zadovoljni s sistemom VAR, zato zahtevajo ponovitev tekme (VIDEO)

8. 10. 2019, 11.29

Kdor izgubi, običajno išče izgovore, pravijo v svetu športa. Toda v novodobnem nogometu se je ob porazih ustvarila nova dimenzija, no, ustvaril jo je sodniški "pripomoček" VAR, ki le peščico pušča povsem ravnodušno. Pretekli konec tedna se je v povezavi z video asistenco zakuhal incident v španski prvi ligi.

V soboto popoldne sta se 8. krogu La Lige pomerila Leganes in Levante, na stadionu Butarque pa so se z 2:1 veselili gostje. Levante je povedel v zadnjih sekundah prvega polčasa, po sporno dosojeni enajstmetrovki. Sporno zato, ker naj bi se prekršek zgodil izven kazenskega prostora, sistem VAR pa ravno v tistih trenutkih naj ne bi deloval, na voljo so bili le neustrezni počasni posnetki. Vsaj tako so po tekmi trdili v taboru Leganesa, zato je predsednica kluba Victoria Pavon javno zahtevala ponovitev tekme.

“Notranji vir, ki ga ne bom imenovala, mi je zagotovil, da je sistem VAR odpovedal le nekaj trenutkov pred sporno situacijo. Tehnika je zatajila, zato dogodki na igrišču ne morejo biti relevantni,” je za madridsko Marco dejala predsednica Leganesa.

Sporno situacijo si lahko ogledate od 00:09 dalje: