[3]
77184

Nika Barič evropska prvakinja z Jekaterinburgom

14. 4. 2019, 23.19

Košarkarice ruskega Jekaterinburga so tretjič v zadnjih štirih letih postale evropske klubske prvakinje. V finalu zaključnega turnirja na Madžarskem so premagale Dinamo Kursk z 91:67 (21:17, 48:32, 72:48). V vrstah zmagovalk je nastopila tudi slovenska reprezentantka Nika Barič, ki je v 12 minutah dosegla tri točke.

Za Jekaterinburg je to peti najprestižnejši naslov v Evropi. Prvega je osvojil 2003, naslednjega 2013, v zadnjih štirih sezonah, odkar je tam tudi Nika Barič, pa so njegovo prevlado prekinile le igralke Dinama iz Kurska, ki so predlani v finalu premagale Fenerbahče. Jekaterinburg je tedaj zasedel tretje mesto.

Na zaključnem turnirju je nastopila še ena Slovenka, ki se je danes veselila zmage v tekmi za tretje mesto. Teja Oblak je za ekipo Prage, ki je premagala domači Sopron s 64:53, dosegla štiri točke. Iz igre je metala 2:9, ob tem pa je v 23 minutah zbrala še dva skoka ter dve podaji in imela pet izgubljenih žog.