[4]
64700

NHL: Zadetek Kopitarja, a na koncu poraz Kraljev (video)

6. 10. 2018, 09.38

Ekipa Los Angeles Kings je v svoji uvodni tekmi nove sezone severnoameriške hokejske lige NHL doma po podaljšku z 2:3 izgubila z moštvom San Jose Sharks. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v 18. minuti prve tretjine dosegel prvi zadetek za kralje in znižal izid na 1:2.

Srečanje je odločil Kevin Labanc dve minuti in šest sekund pred koncem podaljška. Pred tem so gostje v Staples centru že v prvi tretjini povedli z 2:0. Zadela sta Timo Meier (10. minuta) in Evander Kane (14.). Kopitar je nato še v tem delu igre prvič zadel za domače, izid pa je izenačil Tyler Toffoli po 37 sekundah drugega dela igre. Vratar gostov Martin Jones je ubranil 19 strelov, čuvaj mreže domačih pa 30.

V mestu angelov je Kopitar zadel po akaciji, pred katero je strel Dereka Forbortja najprej preusmeril Alex Iafallo, slovenski zvezdnik pa se je nato dobro znašel na drugi vratnici in plošček poslal v mrežo.

“Ko smo enkrat dosegli prvi gol smo se nekako ustalili v igri in začeli igrati. na žalost pa smo iz vsega skupaj osvojili le eno prvenstveno točko. Kljub temu pa menim, da je bila celotna tekma za nas spodbudna. Seveda je še kaj, na čemer moramo delati, toda to je bila prva tekma v sezoni in ne more biti vse popolno,” je po tekmi povedal Kopitar.

Tudi na drugi tekmi večera je zmaga pripadla gostom; igralce Columbus Blue Jackets so ugnali hokejisti Caroline Hurricanes s 3:1 in razveselili trenerja Roda Brind’Amourja, ki je zabeležil prvo zmago v NHL kot vodja ekipe; pred tem je bil sedem let pomočnik trenerja Hurricanes. Po en gol in podajo sta dosegla Sebastian Aho in Micheal Ferland, tretji gol za zmagovalce je prispeval Jordan Martinook, Curtis McElhinney pa je zaustavil 31 strelov domačih. Premagal ga je le Brandon Dubinsky.

Kralji bodo na naslednji tekmi v noči na ponedeljek po slovenskem času gostili Detroit Red Wings.